Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Hejtman Jiří Běhounek dnes podepsal přihlášku pro pořádání Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže v roce 2014

Hejtman Jiří Běhounek dnes podepsal přihlášku pro pořádání Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže v roce 2014
Zdálo by se, že jde o formalitu. Bez oficiální přihlášky adresované Českému olympijskému výboru by však Hry VI. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2014 Vysočina pořádat nemohla. Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina dnes podepsal přihlášku, která potvrzuje oficiální zájem Vysočiny, uspořádat pro mladé tuzemské sportovce zimní variantu této již tradiční aktivity. Stejně jako u předchozích pořadatelů nebude Vysočina v případě přidělení termínu olympiády sdružovat všechny sporty do jednoho místa, ale využije moderní sportovní areály po celém svém regionu – v Novém Městě na Moravě, Žďáru nad Sázavou, Velkém Meziříčí, Havlíčkově Brodě a v Jihlavě.
 

 
 

Přihláška k pořadatelství VI. Her zimní olympiády dětí a mládeže 2014 bude ze sídla Kraje Vysočina odeslána k rukám šéfa Českého olympijského výboru ČR Milana Jiráska v nejbližších dnech.

 

Návrh rozmístění sportovních aktivit:

Nové Město na Moravě

Centrum Her VI. Zimní olympiády dětí a mládeže situované do Vysočina arény vč. lokace Olympijského domu a tiskového centra (biatlonový areál). Zde se uskuteční běžecké disciplíny, biatlon, orientační běh na lyžích a případně skoky na lyžích a severská kombinace. Proběhne zde, s největší pravděpodobností, zahajovací ceremoniál, slavnostní ukončení her a případně další doprovodné akce.

 

Velké Meziříčí

Areál Ski klubu  - Fajtův kopec je vhodný pro závody ve sjezdovém lyžování, alpské lyžování, snowboarding.

 

Jihlava

Zimní stadion v centru města má ambice hostit turnaje hokejistů a v případě potřeby i zahajovací nebo ukončovací ceremoniál.

 

Havlíčkův Brod

Areál zimního stadionu Kotlina je vybrán k odehrání hokejových zápasů.

 

Žďár nad Sázavou

Zimní stadion bude hostit krasobruslení a závody v rychlobruslení.

 

V rozvržení sportů a samotná organizace olympijských her jsou odvislé od udělení pořadatelského statusu Kraji Vysočina a aktuálních podmínek pro jednotlivé disciplíny. Není tedy vyloučeno, že k určitým změnám ještě do zahájení her může dojít. Přibližný počet účastníků zimní olympiády - sportovců se podle zkušeností z minulosti odhaduje na 1500 osob.

 

  • Více informací Petr Panovec, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: panovec.p@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.5.2012 / 30.5.2012

Počet návštěv: 15387
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies