Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě slaví 10. výročí svého založení

Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě slaví 10. výročí svého založení
1. ledna 2012 uplynulo přesně 10 let od doby, kdy se Krajská knihovna Vysočiny stala krajskou institucí. Připomínka tohoto výročí se však neomezila jen na 1. ledna, ale bude součástí veškerých aktivit letos v knihovně pořádaných a celý tento rok tak bude pro všechny knihovníky a přátele a příznivce krajské knihovny výjimečný.
 

 
 

Hlavní a největší oslava 10. narozenin Krajské knihovny Vysočiny je připravena na 11. ledna 2012 přesně v 10:00 hodin ve vestibulu Staré radnice. Všichni jsou srdečně zváni, protože knihovna, to jsou především její čtenáři a uživatelé. Součástí oslavy bude prezentace služeb knihovny, scénické představení oblíbeného LiStOVáNí, soutěže pro děti i dospělé, nabídka registrace pro všechny nové uživatele zdarma nebo také retrospektivní výstava, která návštěvníky zavede do knihovny v době právě před 10 lety. Určitě je tedy na co se těšit.

Při příležitosti tohoto významného výročí byl vyroben speciální button (knihovnická placka), který bude možné si v knihovně zakoupit, a jehož motto - Jediné místo, kde mi ještě půjčí - připomíná primární poslání knihovny, samozřejmě však už dávno ne jediné. V tomto směru se za 10 let knihovna velmi změnila a posunula o notný kus dál, dávno není místem, kde se jenom půjčují knihy, ale kde se lidé setkávají, vzdělávají, poznávají nové věci, seznamují se s novinkami nejen světa knižního, ale i toho informačních technologií, technického a kde se baví. Knihovna je moderní institucí, která ke vzdělané a kulturní společnosti neodmyslitelně patří.

Krajská knihovna se má rozhodně čím pochlubit. Bibliobox – zařízení na vracení knih 24 hodin denně 7 dní v týdnu; e-čtečky k vypůjčení, tematické kufříky pro děti a rodiče, společenské hry, nové oddělení M-centrum – multimediální centrum, které nabízí širokou škálu od veřejných internetů a wi-fi přes služby hudebního oddělení, jsou dnes vlastně už „jen“ nutnou součástí (a samozřejmostí) pro desítky či spíše stovky zajímavých aktivit a činnosti, které krajská knihovna připravuje pro děti i dospělé.

„Přijďte s námi oslavit 10. narozeniny, těšíme se na vás,“ zve Veronika Peslerová, ředitelka Krajské knihovny Vysočiny. Více informací na http://www.kkvysociny.cz

 

 

Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě slaví 10. výročí svého založení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě slaví 10. výročí svého založení
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 10.1.2012 / 10.1.2012

Počet návštěv: 6179
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek