Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Lokální workshop projektu eCitizen II na téma Public communication

eCitizen - Milan Kopic
V pondělí 07. 11. 2011 se v Jihlavě uskutečnil další lokální workshop projektu eCitizen II - tentokrát na téma Public communication.
 

 
 


Setkání bylo rozděleno na dvě části – v průběhu první části se účastníci dozvěděli podrobné informace o krajských projektech. Účastníkům semináře byly  současně prezentovány novinky v systému Váš názor - praktickou ukázku předvedl Milan Kopic, který se na tvorbě systému aktivně podílí od počátku projektu.

Stěžejní druhá část setkání byla věnována hlavnímu tématu následujícího mezinárodního setkání projektového konzorcia - toto téma zní "Public communication: public media, experiential design and welfare technology." 

Komunikaci veřejné správy je možno rozdělit na "povinnou" (zákonnou) a "nepovinnou" (vychází z tradic, kultury, obecných zvyklostí) - moderovanou diskuzi o problematice komunikace řídila Irina Zálišová. Účastníci semináře diskutovali zejména o roli lokálních mediíí, zapojení webů místních zájmových skupin, tvorbě lokálního obsahu, používání nových nástrojů, interaktivních prvcích na webech obcí atd. Svoje praktické zkušenosti z oblasti PR přednesl Ladislav Seidl z Krajského úřadu Kraje Vysočina a na druhé straně Jaroslav Winter jako zástupce mediálního sektoru.

V závěru semináře byly shrnuty výsledky diskuze - důležité je vytváření příležitostí pro spolupráci s veřejností a vytváření srozumitelných souborů informací, zajistit občanům přístup k úplným a vizuálně zajímavým / obohaceným informacím, které by měly být veřejnosti poskytovány pravidelně. Neméně důležitá je i podpora nových komunikačních dovedností a tvorba monitorovacího systému komunikace (včetně systematické prezentace výsledků).
 
 
Zodpovídá: Ing. Martina Rojková
Vytvořeno / změněno: 10.11.2011 / 10.11.2011
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 11836
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek