Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Newmarkets: Společný projekt tří regionů zaměřený na posílení turistického ruchu

Ilustrační foto
Tento týden byl v Jihlavě zakončen projekt přeshraniční spolupráce v cestovním ruchu Newmarkets zaměřený na propagaci turistických cílů a zvýšení turistického ruchu. Trval od roku 2009, jeho partnery byly Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj a Dolní Rakousko. Výsledkem dvouletých řízených společných aktivit je pomalu se zvyšující počet českých turistů v dolnorakouském regionu, obdobný trend je zřejmý i v návštěvnosti Rakušanů v Jihomoravském kraji. Vysočina láká Rakušany stále stejně. Mluvíme však o návštěvnících, kteří na Vysočině alespoň jednu noc přespali. Těch jednodenních i podle odhadu některých podnikatelů v turismu mírně přibývá," řekl ředitel organizace Vysočina Tourism Tomáš Čihák.
 

 
 

"Počet turistů z Rakouska, kteří přenocovali na Vysočině, a jsou proto evidováni ve statistikách, se nijak nezvýšil," připustil Čihák. Neustále se podle něj pohybuje kolem sedmi procent z celkového ročního počtu přibližně 350.000 návštěvníků kraje, z nichž je až 90 procent z tuzemska. "Cíle projektu jsou dlouhodobější, důležité je i navazování vzájemných kontaktů," řekl Čihák.

 Náklady na projekt podpořeného Evropskou unií dosáhly dvou milionů euro, z toho rozpočet Vysočina Tourism byl 60.000 euro. Zahrnoval vytvoření databáze novinářů, webové prezentace, účast na veletrzích i inzertní kampaň. "Jedna věc jsou fyzické výstupy - letáky a brožury, mají své uplatnění, ale výraznějším přínosem jsou  kontakty, navození pocitu zvědavosti a prolomení ledů. Pro rakouské turisty musí být cesta na Vysočinu zajímavá a musí nabídnout zážitek," uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří  Běhounek.

 Podle ředitele dolnorakouské centrály cestovního ruchu Christopha Madla je projekt Newmarkets vynikajícím vedlejším produktem Dolnorakouské zemské výstavy, která se v roce 2009 konala v Hornu a Raabsu a poprvé také v Telči na Jihlavsku. Zhlédlo ji přes 400.000 návštěvníků.

 Výsledky projektu a připomenutí zemské výstavy jsou námětem výstavy, která dnes byla zahájena v přízemí Muzea Vysočiny Jihlava.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.11.2011 / 3.11.2011

Počet návštěv: 10151
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek