Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Kraj navštívila delegace z Islandu

Šestičlenná delegace z Islandu se v Kraji Vysočina zajímalo o kvalitu a rozvoj sociálních služeb. Odborní pracovníci a ředitelé sociálních služeb z Islandu byli pozváni Asociací poskytovatelů sociálních služeb České republiky, aby se zúčastnili závěrečné fáze certifikace kvality sociálních služeb v pobytových zařízeních pro seniory. V sídle Kraje Vysočina přijal delegaci z Reykjavíku radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál a vedoucí oddělení sociálních služeb Jiří Bína.
 

 
 

Delegace sociálních pracovníků z hlavního města Islandu Reykjavíku se v Kraji Vysočina seznámila s fungováním sociálních služeb v České republice a s podmínkami pro pobyt seniorů v sociálních zařízeních pobytového typu. Po krátké návštěvě sídla Kraje Vysočina navštívila delegace z Islandu nový Domov pro seniory ve Velkém Meziříčí. Pod vedením ředitelky domova Heleny Chalupové nahlédli hosté do „kuchařky“  fungování služeb pro seniory, poznali přístupy pracovníků v oblasti zvyšování kvality v sociálních službách a zejména je zajímala otázka péče o osoby s demencí, kterých i na Islandu každoročně přibývá. Ve Velkém Meziříčí se vedoucí pracovnice sociálních služeb z Islandu tkaly i s bývalou náměstkyní ministra práce a sociálních věcí Ludmilou Millerovou a Vratislavem Vojnarem, kteří byli v Kraji Vysočina na inspekční cestě po nových pobytových zařízeních, která byla postavena nebo se staví z prostředků ministerstva práce a sociálních věcí.

 

„Sociální služby na Islandu vykazují vysokou kvalitu a organizaci práce. Systém sociálních služeb na Islandu má velice strukturovanou péči v oblasti seniorů a lidí s demencemi a má velice dobře vypracovaný systém financování těchto pobytových služeb. Myslím si, že některé prvky z tohoto systému by se daly aplikovat i u našich sociálních služeb. Společně s islandskou delegací jsme navštívili  i Domov pro seniory ve Velkém Meziříčí, který  byl hodnocen velice kladně a na kterém zaujal zejména kreativní přístup ve vybavení pokojů a společenských místností. Při setkání jsme si vyměnili mnoho důležitých informací, které jsou spojeny s organizací a kontrolou pobytových služeb,“ řekl po návštěvě krajský radní pro sociální záležitosti Petr Krčál.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.9.2011 / 26.9.2011

Počet návštěv: 22120
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek