Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Letní olympiáda dětí a mládeže: První medaile pro Vysočinu

olympijský oheň
V úterý 21. června 2011 byly slavnostně zahájeny Hry V. letní olympiády dětí a mládeže ČR. Zahajovací ceremoniál začal v 19:30 slavnostním nástupem zástupců všech 14 krajských výprav. Reprezentanty kraje Vysočina přivedl na stadion vlajkonoš Marek Pakosta, který reprezentoval ČR na OH v Atlantě a zvítězil na ME v beachvolejbalu. Po slavnostním nástupu vystoupaly na stožár vlajky České republiky a Českého olympijského výboru a následně se z oblak sneslo pět parašutistů, z nichž jeden snesl pochodeň s olympijským ohněm. Tu si převzal oštěpař Jan Železný, který slavnostně zapálil olympijský oheň. Poté již mohl hejtman Olomouckého kraje prohlásit Hry V. letní olympiády dětí a mládeže za zahájené.
 

 
 

Středa 22. června 2011 se již nesla v duchu prvních bojů o medaile a prvních turnajových zápasů kolektivních sportů. O první bodový příděl do „krajské pokladničky“ se již ráno postarala Anna Vacková, která v orientačním běhu získala 5. místo ve sprintu a zaostala pouhé 4 vteřiny za stupni vítězů.

 

Judisté soutěží na Hrách V. LODM v družstvech a mladým sportovcům se podařilo získat první místo ve skupině. V dalších kolech však narazili na zdatnější soupeře a celkově skončili na 7. místě.

 

První soutěžní den byl po sportovní stránce náročný pro házenkářky, neboť je díky losu čekala 4 utkání. Dívky z Vysočiny dokázaly tři zápasy vyhrát a v jednom remizovat a zajistit si tak průběžné první místo ve skupině. Chlapecký tým nastoupil ke třem zápasům, z nichž dva vyhrál a ve třetím soupeři podlehl. Ve vyrovnané skupině je tak tento tým po prvním dni na čtvrtém místě s minimální ztrátou na lídra skupiny a o celkovém umístění tak rozhodnou čtvrteční zápasy.

 

Do turnaje vstoupili i basketbalisté a basketbalistky. Na hochy čekaly dva zápasy a oba byly pro reprezentanty Vysočiny vítězné. Dívky na palubovku pod koši vstoupily třikrát a za první soutěžní den vybojovaly dvě vítězství a udržely si tak šanci bojovat o bodovaná umístění.

 

Basebalisté, fotbalisté a volejbalisté mají po prvním dni odehrané po dvou zápasech a o dalším vývoji týmů rozhodnou až následující dny. Rovněž atleti mají za sebou po prvním dni soutěžení první kola a boje o medaile se rozhoří během příštích dní.

 

Body do celkového hodnocení se podařilo získat zápasníkům. Štěpán Szebista skončil v kategorii žáků do 90 kg na 4. místě, Adam Kufr v kategorii mladší žáci do 52 kg na 4. místě, Milan Jeřábek v kategorii mladší žáci do 35 kg na 5. místě a Ondřej Dobrovolný v kategorii žáci na 6. místě.

 

První medaile pro Vysočinu se podařilo „vylovit“ dle očekávání v olomouckém bazénu. Michaela Dvořáková v kategorii žačky nejprve získala bod za 6. místo na 50 metrů volný způsob a chvíli poté vybojovala bronzovou medaili na 200 metrů motýlek. Stříbrnou medaili vyplaval Vojtěch Sauber rovněž v žákovské kategorii za 200 motýlkem.

 

Vysočina má po prvním dni na svém kontě 2 medaile a celkově 21 bodů a průběžné 14. místo v hodnocení krajů tak zůstává za očekáváním.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Letní olympiáda dětí a mládeže: První medaile pro Vysočinu
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.6.2011 / 23.6.2011

Počet návštěv: 17727
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek