Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

V Nemocnici Třebíč dnes otevřeli Pavilon pro matku a dítě za 320 miliónů korun

Pavilon pro matku a dítě
Během dvou let vyrostl v areálu krajské nemocnice v Třebíči nový Pavilon pro matku a dítě. Moderně vyhlížející budova s odpovídajícím přístrojovým vybavením a komfortním zázemím pro maminky z celého kraje začne svému účelu sloužit už začátkem letošních prázdnin. Stavba přišla investora - kraj Vysočina na 320 mil. korun, zhruba 37% nákladů pokryje dotace z Regionálního operačního programu Jihovýchod.
 

 
 

Současná budova třebíčské porodnice je z roku 1977. Nový pavilon vyrostl v místech staré interny a přímo naváže na pavilon malých interních oborů. Stavba na zelené louce je pomyslnou branou do Nemocnice Třebíč. „Vzhledem k tomu, že jde o novostavbu, práce nijak neovlivnily obvyklý provoz nemocnice a jejích oddělení. Nesmíme však zapomenout poděkovat všem zaměstnancům i pacientům nemocnice za trpělivost, se kterou snášeli po celých 25 měsíců zvýšenou koncentraci těžké techniky a s tím související hluk, prašnost a některá dopravní omezení v areálu nemocnice. Dnešním dnem všechna mimořádná stavební opatření končí a začíná se psát novodobá kapitola nemocnice,“ uvedl hejtman Vysočiny Jiří Běhounek.

 

Do nového pavilonu se po kolaudaci sestěhuje nejen porodnice, ale i rehabilitace s vodoléčbou, lékárna a dětské oddělení. „Pavilon pro matku a dítě nabídne 29 lůžek porodnického oddělení, 28 lůžek pro rehabilitační jednotku, 22 lůžek pro dětské oddělení,“ vyjmenoval kapacity pavilonu ředitel Nemocnice Třebíč Leoš Dostál. Speciální lůžkové jednotky budou disponovat pěti JIP lůžky dětskými a čtyřmi JIP lůžky novorozeneckými. Odpovídajícího prostředí, především sociálního a hygienického, se dočká také zdravotnický personál. Zároveň dojde ke zvýšení bezpečnosti. Vybudování nového pavilonu a jeho vybavení lékařskou technologií bude zajištěna moderní úroveň léčby pacientů v kontextu se současnými medicínskými trendy. „Naše divize Kompletace se podílela na zdravotnickém vybavení napříč obory. Dodala na klíč např. pacientský  monitorovací systém GE, pokrokové anesteziologické přístroje Datex Ohmeda, vysoce kvalitní novorozenecké inkubátory Giraffe, také špičkové kardiotokografy pro monitorování matky a plodu a další důležité vybavení pro fungování nového pavilonu,“ uvádí Tomáš Pecka, projektový manažer společnosti Hospimed, která byla generálním dodavatelem technického vybavení pro nový pavilon.

 

V nových čtyřech patrech pacienti najdou vstupní recepci s desetihodinovým klientským režimem a lékárnu, rehabilitaci s bazénem a vodoléčbu, dětské a novorozenecké oddělení a již zmiňovanou moderní porodnici. „Nové prostředí vč. technologického zázemí bude mít pozitivní dopad na vyšší úspěšnost a efektivitu léčby pacientů v rehabilitaci, zkrátí se  průměrná čekací doba na výkony, průměrná ošetřovací doba a tím i průměrná doba pracovní neschopnosti klientů. V nové budově výrazně stoupne úroveň pobytu nastávajících maminek v nemocnici. V pokojích bude vlastní sociální zařízení, v případě zájmu bude umožněn i pobyt otce s matkou a dítětem po porodu. Tato skutečnost jistě pozitivně ovlivní počty rodících žen,“ doplnil Jiří Běhounek.

 

 

Přímá spádovost do Nemocnice Třebíč překračuje 130 tisíc obyvatel. Ročně se v nemocnici uskuteční v průměru více než 21 tisíc hospitalizací a 250 tisíc ambulantních ošetření. Ročně se ve zdejší porodnici narodí více než 1100 miminek.

„Nový pavilon nabídne vysoký standard služeb v přijatelném prostředí pro budoucí maminky, nově narozené děti i pro děti starší. Výrazně se zlepší nabídka rehabilitační péče, kterou můžeme nyní doplnit o vodoléčbu. Komplexní nabídka služeb je doplněna i o provoz lékárny a recepci s přímým kontaktem pro vyřizování a výběr regulačních poplatků, poskytování informací popř. pro objednávání specifických ošetření,“ shrnul Leoš Dostál. Podle jeho slov se nyní zpracovává projekt přestavby uvolněných prostor, tak aby nemocnice mohla přesunout do nich provozy umístěné nyní mimo areál nemocnice a podařilo se tak například snížit provozní náklady a využít odborné spolupráce všech oddělení.

 

Zahájení stavby: květen 2009

Dokončení stavby/kolaudace: červen 2011

Investor: kraj Vysočina s dotací ROP Jihovýchod

Dodavatel stavby: Outulný, a.s., IMOS Brno, a.s.

Dodavatel zdravotnické techniky: HOSPIMED, spol. s r.o.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.6.2011 / 23.6.2011

Počet návštěv: 19888
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies