Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Ornitologicky zajímavé lokality na Třebíčsku

Ornitologicky zajímavé lokality na Třebíčsku
Vysočina nabízí ve srovnání s jinými kraji velmi zachovalé životní prostředí. Tato přednost se však zatím neodráží v intenzitě územní ochrany přírody, řada nádherných a výjimečně zachovalých lokalit doposud unikala pozornosti odborníků. Odbor životního prostředí krajského úřadu proto nyní ve spolupráci se speciality prověřuje a zpracovává odborné průzkumy několika vytipovaných míst, u nichž se předpokládá mimořádně vysoká přírodovědná hodnota. U nejvýznamnějších z nich pak bude navržena územní ochrana ve formě vyhlášení přírodních památek nebo rezervací.
 

 
 

Zdeněk Ryšavý, radní kraje Vysočina pro oblast životní prostředí navštívil v pondělí 16. května dvě ornitologicky významné lokality u Ptáčova na Třebíčsku. V doprovodu zástupce České společnosti ornitologické pro Vysočinu a  pracovníků odboru životního prostředí se seznámil s bohatým životem vodního ptactva u Starého a Nového ptáčovského rybníka.

„Přiznám se, že mě překvapilo, kolik druhů ptáků žije na relativně malém prostoru. Vzhledem k vysokému podílu chráněných a ohrožených druhů považuji vyhlášení obou rybníků přírodními památkami za jednu z priorit odboru v příštím roce,“ shrnul výsledky návštěvy radní Zdeněk Ryšavý. 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Ornitologicky zajímavé lokality na Třebíčsku
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 23.5.2011 / 23.5.2011

Počet návštěv: 12661
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek