Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Domov pro seniory Velké Meziříčí otevřel Univerzitu třetího věku

ilustrační foto
Tento týden byl slavnostně zahájen nultý ročník University třetího věku v novém krajském Domově pro seniory ve Velkém Meziříčí. Během jednoho školního roku by mohlo univerzitou projít pět set až šest set studentů, nejen z řad klientů krajských sociálních zařízení. Pro účely výuky byla v přízemí nového domova pro seniory zařízena praktická učebna o kapacitě 25 studentů. „Univerzitu třetího věku v této podobě zatím testujeme. Velkomeziříčské zařízení je prvním svého druhu na Vysočině, které tak rozsáhlou vzdělávací aktivitu nabízí,“ uvedl radní kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál s tím, že obdobný program pro své klienty zajišťoval také Domov pro seniory Onšov.
 

 
 

Studenti university třetího věku i obyvatelé domova pro seniory mají o dubna k dispozici nejen zmíněnou školící místnost, ale i učebnu se čtyřmi stanovišti vybavenými počítači, kde mohou prohlubovat svoje IT znalosti. Pro školitele je připravena denní místnost, určená k odpočinku i pracovní přípravě na výuku. Nedílnou součástí prostor je i odpovídající sociální zařízení.

 

„Budoucí školitelé už nyní představili seniorům plán vzdělávacích témat a všichni návštěvníci slavnostního otevření univerzity měli jedinečnou příležitost vyzkoušet si např. práci na interaktivní tabuli, která je součástí učebny university třetího věku,“ popsala první okamžiky v nových prostorách Táňa Křížová z krajského odboru sociálních věcí.

 

„První školní den“ zpestřila svou přítomností zpěvačka Naďa Urbánková, která se představila s minirecitálem svých nejznámějších písní a poté následovala její beseda s přítomnými hosty. Celé slavnostní odpoledne se tak neslo v duchu myšlenky vzdělávání, dobré nálady a setkávání všech, kteří se na vzdělávání seniorů podílejí.

 

Prioritní cílovou skupinou university třetího věku na Vysočině jsou uživatelé pobytových zařízení – domovů pro seniory i ústavů sociální péče z kraje Vysočina, vzdělávat se však mohou i obyvatelé z řad veřejnosti města Velké Meziříčí a přilehlé spádové oblasti. V nultém ročníku Univerzity třetího věku ve Velkém Meziříčí se studenti seznámí s rozmanitými studijními tématy, vyzkouší si způsob vzdělávání a rozhodnou se, zda budou ve studiu pokračovat i v prvním ročníku university třetího věku. Tomu bude nutně předcházet doladění smluvních partnerských vazeb na akreditované vysoké školy, které zaštítí universitní vzdělávání a nic nebude stát v cestě začátku prvního ročníku university třetího věku na Vysočině. Ústředním tématem tohoto ročníku bude zdravý životní styl seniorů a druhý ročník university bude zaměřen na poznávání osobností a zajímavostí z Vysočiny.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Domov pro seniory Velké Meziříčí otevřel Univerzitu třetího věku
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.4.2011 / 20.4.2011

Počet návštěv: 10881
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 13.00–16.00, středa: 8.00–11.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek