Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Kraj Vysočina dostane další peníze z EU na silnice druhé třídy

Kraj Vysočina dostane další peníze z EU na silnice druhé třídy
Kraj Vysočina získal 320 milionů korun z Regionálního operačního programu Jihovýchod na rekonstrukci tří silnic druhé třídy. Modernizace se dotkne silnice na trase Jihlava - Pelhřimov, v okolí Moravských Budějovic a Třeště. Financování podpořil Výbor Regionální rady Jihovýchod na svém dnešním zasedání.
 

 
 

Na trase Jihlava – Pelhřimov se začne modernizovat silnice II/602 včetně přestavby mostu nad Kladinským potokem.  Po dobu jeho rekonstrukce vznikne provizorní most.  Silnice je součástí páteřní sítě kraje Vysočina, která propojuje významná sídla, průmyslová centra i turistické cíle. Kraj hodlá postupně modernizovat celou páteřní síť silnic. Komunikace má význam nejen pro spádovost směrem k Jihlavě a Pelhřimovu, ale je také objízdnou trasou dálnice D1. Intenzita dopravy na úsecích silnice se pohybuje kolem 2 270 osobních vozidel a 934 těžkých nákladních vozidel denně. V některých místech bude silnice rozšířena, zvýší se tak bezpečnost motoristů. Rekonstrukce se dotkne téměř osmi kilometrů silnice.

 

U Moravských Budějovic na Třebíčsku se začne v dubnu rekonstruovat silnice druhé třídy. Obnoveno bude až 11 kilometrů na trase Moravské Budějovice-Dešov-Uherčice. Krajská silnice je spojnicí Moravských Budějovic s komunikací první třídy směřující k Vranovské přehradě. Vytížena je tedy hlavně v létě. Odstraňovat se budou deformace vozovky, příčné a podélné trhliny.

 

„Každá z uvedených dopravních staveb má velký význam pro bezpečnost a plynulost dopravy. S výstavbou začneme na jaře,“ dodává Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast dopravy a majetku.

 

Modernizace se již dočkal také čtyřkilometrový úsek silnice mezi Třeští a Stonařovem. Obnova se týkala skladby vozovky, odvodnění komunikace i dopravního značení.

 

Regionální rada Jihovýchod již podpořila krajské projekty obnovy silniční sítě druhých a třetích tříd částkou 2,795 miliardy korun. Motoristé tak využívají na Vysočině 245 kilometrů zmodernizovaných silnic druhé a třetí třídy.

 

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 16.2.2011 / 16.2.2011

Počet návštěv: 21354
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies