Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Hejtman Jiří Běhounek: Můžeme čekat už jen dva dny

Hejtman Jiří Běhounek: Můžeme čekat už jen dva dny
„Jsem informován o předloženém návrhu dohody mezi ministerstvem zdravotnictví a Lékařským odborovým klubem. Chtěl bych věřit, že je to poslední krok k ukončení období nejistoty, ve kterém jsou udržováni všichni, kterých se týká krajské zdravotnictví - pacienti, krajská samospráva i vedení a zaměstnanci nemocnic. Stejně jako ostatní hejtmani jednoznačně preferuji dohodu v zájmu pacientů před modelací jakýchkoli krizových scénářů. Předpokládám, že lékaři z Vysočiny odpovědně vyhodnotí situaci a dohodu podpoří. Spokojeni můžeme být všichni, pokud provoz zdravotnických zařízení na Vysočině bude od 1. března plnohodnotně zabezpečen kmenovými lékaři. Do té doby nemůžeme připravovaná opatření zastavit, a proto jsem zdrženlivější k nadšení o dohodě,“ uvedl dnes na tiskové konferenci hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek odhaduje, že pokud v následujících dvou až třech dnech nedojde k definitivní dohodě a nemocnice spustí všechna mimořádná opatření, hrozí výpadek příjmů od zdravotních pojišťoven ve všech krajských nemocnicích do konce roku až 140 milionů korun.  „A nejhorší by bylo, pokud by došlo k rozkladu medicínských týmů a ošetřovatelské péče. Z tohoto by se krajské nemocnice na Vysočině už nemusely vzpamatovat,“ upozorňuje hejtman.

 

Předpokládaný letošní 10 měsíční nárůst objemu platových prostředků včetně povinných odvodů v případě zvýšení tarifních tříd o 5 – 8 tisíc korun u všech 626 kmenových lékařů krajských nemocnic na Vysočině činí více než 63 milionů korun.

 

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 15.2.2011 / 15.2.2011

Počet návštěv: 22214
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies