Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Hejtman Jiří Běhounek: Vzniká Asociace krajských nemocnic

ilustrační foto
Dnes odpoledne bude podána žádost o zápis do registru zájmových sdružení právnických osob a dobrovolných svazků obcí nová Asociace krajských nemocnic. Její vznik na návrh hejtmanů a předsedy zdravotní komise AKČR Jiřího Běhounka podpořila vedení všech krajů. "Uvědomujeme si, že pouze společným postupem mohou krajské nemocnice docílit pevnější pozice při vyjednávání s klíčovými partnery, kterými jsou mimo jiné hlavně zdravotní pojišťovny nebo ministerstvo zdravotnictví," uvedl hejtman Vysočiny Jiří Běhounek, který byl také navržen na post předsedy nové asociace.
 

 
 

Asociace krajských nemocnic bude sdružovat 52 zdravotnických zařízení, která kraje zřizují, majetkově vlastní, nebo jsou jejich akcionáři. "Chceme více uplatňovat regionální pohled na řešení problémů trápících zdravotnictví. Vzhledem k tomu, že se z nás stane významný  hráč, máme obrovskou šanci věci ovlivňovat a prosazovat svá doporučení," doplnil Jiří Běhounek.

 

Asociace krajských nemocnic bude fungovat vedle stávající Asociace českých a moravských nemocnic  a Asociace nemocnic ČR. Vyjednávání v rámci těchto organizací bylo pro jednotlivé krajské nemocnice velice obtížné, neboť zájmy různorodých členů se rozcházely.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Hejtman Jiří Běhounek: Vzniká Asociace krajských nemocnic
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.12.2010 / 3.12.2010

Počet návštěv: 13895
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek