Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Dvacáté bramborářské dny v Havlíčkově Brodě

brambory
Jubilejní 20. bramborářské dny, se konaly v polovině října v Havlíčkově Brodě. Uspořádal je Ústřední bramborářský svaz České republiky společně s Výzkumným ústavem bramborářským.
 

 
 

Ve čtvrtek 14. října na České zemědělské akademii v Humpolci proběhla odborná soutěž studentů středních zemědělských škol o „Bramborový květ Vysočiny“.

Program 15. října 2010 byl zahájen na Obchodní akademii a Hotelové škole Havlíčkův Brod odbornou soutěží studentů středních hotelových škol ČR o „Bramborovou pochoutku Vysočiny“. Hlavní program v havlíčkobrodském kulturním domě Ostrov odstartoval odborným seminářem „Obchod s bramborami 2010“ jehož účastníky uvítal Jiří Běhounek, hejtman kraje a Jan Tecl, starosta města Havlíčkův Brod. Následovalo vyhlášení vítězů soutěže o „Bramborový květ Vysočiny“, kde nejlépe uspěli studenti z VOŠ a SzeŠ Benešov, kteří obsadili první a třetí místo. Následovalo vystoupení prezidenta Agrární komory ČR Jana Veleby, který mimo jiné upozornil na to, že farmáři nyní řeší se zástupci ministerstva zemědělství chystané nové nařízení pro pěstování plodin, kvůli ochraně půdy před erozí. Velké zpřísnění by podle Veleby mohlo podstatně omezit pěstování brambor na Vysočině. Seminář pokračoval odbornými příspěvky, jak našich tak zahraničních účastníků.

 

Souběžně se seminářem probíhala výstava odrůd brambor spojená s ochutnávkou, poradenská služba odborníků VÚB a ÚKZÚZ, referátu brambor v Lípě, prezentace firem zabezpečujících potřeby a služby pro pěstování a obchod s bramborami a bylo možné navštívit společnou expozici kraje Vysočina a Krajské agentury pro zemědělství a venkov v Jihlavě.

V sobotu 16. října 2010 pokračovaly bramborářské dny na Havlíčkově náměstí výstavou odrůd brambor a poradenskou službou odborníků VÚB a ÚKZÚZ, ochutnávkou odrůd brambor, drobným prodejem konzumních a sadbových brambor, výrobků z brambor, potřeb pro zahrádkáře nebo soutěží v pojídání bramboráků a soutěží ve škrábání brambor.

 

  • Olga Kameníková, odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství
    Krajský úřad kraje Vysočina
    mail: kamenikova.o@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.10.2010 / 19.10.2010

Počet návštěv: 12498
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek