Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Hejtman Jiří Běhounek předal dalších pět Certifikátů výrobcům z Vysočiny

certifikované výrobky
Dalších pět výrobců a producentů získalo právo užívat regionální značku VYSOČINA regionální produkt®. Tato známka garantuje skutečný původ výrobku z Vysočiny, jeho kvalitu, šetrnost k životnímu prostředí a jedinečnost. V současné době je na Vysočině certifikována třicítka subjektů. „Regionální značka je o kvalitě a patriotismu. Jde také o zajímavý podnikatelský počin. Domnívám se, že je už pouze otázkou času, kdy i na Vysočině vznikne vedle již zaběhlých prodejen se zdravou výživou i první specializovaný obchod s regionálními produkty a další budou přibývat,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Do seznamu regionálních producentů jsou dnešním dnem zařazeni:

Jan Dvorský za výrobky z kozího mléka – Produkty rodinné farmy Dvorských byly oceněny odborníky i veřejností také na Mlékárenských dnech v Přibyslavi.  

Jana Kratochvílová za slaměné vánoční ozdoby a dekorativní předměty ze slámy – Ozdoby se ručně pletou z žitné slámy. Na výrobě se podílejí i zdravotně znevýhodnění osoby.

LAPEK, a.s. za jihlavský a český koláč – Jihlavský koláč se vyrábí s náplní tvarohovou, makovou či povidlovou a zdobený je strouhaným perníkem. Český koláč je plněný mákem a tvarohem a ozdobený je drobenkou.

LAPEK, a.s. za chléb pšenično žitný konzumní kmínový - Konzumní chléb s kmínem je vyráběn tradičním způsobem z třístupňového kvasu, jenž chlebu dodává charakteristickou vůni a chuť.

PLEAS, a.s. za spodní prádlo a pirátský šátek – Vysoce jakostní prádlo, které je vyráběno s vysokým podílem ruční práce. Značku získala nově připravovaná kolekce prádla, na které se objeví jeřabina, tradiční motiv Vysočiny.

Hana Tomíšková za výrobky ze skla – Drobné skleněné dekorační předměty jsou vyráběné technikou Tiffany. Barevná skla jsou za horka spojována cínem. Vznikají např. andělíčci, kytičky či motýlci. 

 

Značku uděluje Zemědělská ekologická regionální agentura, o.s. (ZERA) na základě rozhodnutí nezávislé Certifikační komise, která je složena ze zástupců regionu. Smyslem regionálního značení je podpora originální produkce místních podnikatelů s vysokým podílem ruční práce a využitím místních surovin. Důležitým hlediskem je také respektování životního prostředí při výrobě.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.10.2010 / 18.10.2010

Počet návštěv: 12638
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek