Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor majetkový


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Živnostníkem roku 2010 je podruhé Dušan Tripal. Titul firma roku kraje Vysočina patří jihlavskému Neosolaru

V pátém ročníku podnikatelských soutěží se v Jihlavě Firmou roku stala firma Neosolar z Jihlavy a Živnostníkem roku Dušan Tripal z Třeštice u Telče. U Neosolaru porota ocenila vlastní výzkumnou a vývojovou činnost a rozsah nabídky, u Dušana Tripala schopnost prosadit se a jedinečné řešení získávání zdrojů z odpadu jiných firem. Firma Neosolar i živnostník Dušan Tripal postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat kraj Vysočina.
 

 
 

V konkurenci 121 přihlášených živnostníků uspěl zpracovatel papíru Dušan Tripal. Ten začal podnikat v roce 2000. Porotu zaujal provozováním náročné recyklace papíru a schopností přemýšlet o možnostech, jak získávat suroviny z odpadu jiných firem. Svým přístupem k oboru si vybojoval podruhé v historii soutěže i titul Vodafone Byznys rebel kraje Vysočina 2010.

 

Výsledky kategorie Živnostník roku 2010 kraje Vysočina:

1. Dušan Tripal, zpracování papíru

2. Blanka Mudrová, výroba kožené galanterie a doplňků

3. Bedřich Hloh, knihařství

 

Letos se do soutěže firem přihlásilo 236 společností, z nichž titul Firma roku kraje Vysočina 2010 získala Neosolar. Firma byla založena v roce 2002 s cílem dodávat technologie zaměřené na ekologické zdroje energie. Porotu zaujal rozsah nabídky firmy, ale také schopnost provádět vlastní vývojovou výzkumnou činnost a jejich trvale udržitelný rozvoj. Cenu převzal za společnost jednatel Jiří Zeman, optimista plný elánu a plánů do budoucna.

 

Výsledky kategorie Firma roku 2010:

1. Neosolar, spol. s r. o., výroba solárních panelů a fotovoltaik

2. KAMILA CHOCOLATES,s. r. o., výroba čokoládových pralinek

3. ADÉLKA a.s., pekařství a cukrářství

 

„Vysoký počet přihlášených firem i živnostníků svědčí o tom, že se s recesí úspěšně vyrovnávají. Je originální hodnotit podnikatelský příběh společně se společenskou odpovědností živnosti a dopad fungování společnosti na život v obci,“ uvedl při vyhlášení krajských výsledků náměstek hejtmana pro oblast financí Vladimír Novotný.

Letos se poprvé uděluje i titul Vodafone Odpovědná firma roku kraje Vysočina, který získala společnost Adélka.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Živnostníkem roku 2010 je podruhé Dušan Tripal. Titul firma roku kraje Vysočina patří jihlavskému Neosolaru
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 1.10.2010 / 1.10.2010

Počet návštěv: 8606
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek