Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Středoškoláky na Vysočině bude druhým rokem vyučovat lektor z partnerského regionu Champagne-Ardenne

Středoškoláky na Vysočině bude druhým rokem vyučovat lektor z partnerského regionu Champagne-Ardenne
Nový školní rok zahájí na Vysočině nejen téměř 67 tisíc studentů a žáků, ale i jejich pedagogové a s nimi i nová francouzská lektorka. Lektorka francouzského jazyka Clémence Sublet z partnerského regionu Chanpagne Ardenne bude vyučovat na celkem pěti krajských středních.
 

 
 

„Jsem velice ráda, že se podařilo lektorskou spolupráci z loňského roku prodloužit i pro nastávající školní rok 2010/2011. Stále nás kontaktují další střední školy, které projevily o tento projekt veliký zájem. Bohužel spolupráce s Champagne-Ardenne prozatím zahrnuje jen jednu osobu, která k nám dorazí už koncem prázdnin. Ale věřím, že dokážeme projekt do budoucích let rozšířit o další lektory, a tím uspokojíme velkou poptávku,“ dodala Marie Kružíková, krajská radní pro oblast školství.

 

Lektorka Clémence Sublet vystudovala Univerzitu v Nancy se specializací na výuku francouzštiny pro cizince. Učitelka bude působit na těchto středních školách v kraji Vysočina:

  • Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod
  • Hotelová škola Světlá a Obchodní akademie Velké Meziříčí
  • Gymnázium Jihlava
  • Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava
  • Vysočina Education, školské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Kraj Vysočina má zájem o další rozšiřování výuky cizích jazyků na středních školách. I z tohoto důvodu neomezuje tento projekt pouze na studenty středních škol, ale rozšiřuje jej i na jejich pedagogy. Pro ně bude organizovat výuku s lektorem Vysočina Education, p. o.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Středoškoláky na Vysočině bude druhým rokem vyučovat lektor z partnerského regionu Champagne-Ardenne
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 11.8.2010 / 11.8.2010

Počet návštěv: 9766
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek