Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Slovenský prezident pochválil studenty tradičních oborů z Vysočiny

Malování na sklo
Čtyři krajské střední školy reprezentují ještě dnes tradiční obory na největším veletrhu vzdělání Slovenské republiky Mladý tvorca v Nitře. Střední škola obchodu a služeb Jihlava představuje obor hodinář, Střední škola stavební Jihlava vyslala do partnerského regionu studenty projektující budovy v CAD, Akademie Světlá nad Sázavou prezentuje broušení a malby na sklo a Stření škola technická Jihlava spoluvystavuje se svým nitranským partnerem.
 

 
 

Slovenský tradiční veletrh vzdělání Mladý tvorca umožňuje středním školám prezentovat prostřednictvím výrobků a ukázek zručností výsledky odborného vzdělávání a přípravu pro budoucí zaměstnání. "Rodiče žáků základních škol, kteří se rozhodující o výběru budoucího povolání svých dětí, se mají možnost seznámit s odbornou přípravou a vzděláváním na jednotlivých typech škol. Stejný způsob propagace resp. využití veletrhů známe i u nás, ale jeho celostátní obdoba v České republice nemá tradici a pravděpodobně zatím ani schopného pořadatele," uvedla vedoucí krajské delegace Marie Kružíková.

 

Veletrh Mladý tvorca navštívil také prezident SR Ivan Gašparovič. Svou návštěvou překvapil i expozici kraje Vysočina. "Pan prezident obdivoval práci učňů oboru hodinář a výrobky ze skla, které studenti světelské střední školy foukali přímo na přání veřejnosti," komentoval návštěvu náměstek hejtmana Libor Joukl.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.4.2010 / 22.4.2010

Počet návštěv: 26807
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek