Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Hladiny řek na Vysočině stoupají

pytle s pískem
Jarní tání sněhu a víkendový déšť zvedly hladiny řek také na Vysočině. Dnes ráno zaznamenali hydrometeorologové a správci povodí přesažení hodnot I. stupně povodňové aktivity (stav bdělosti) na desíti sledovaných místech na řekách v regionu. Během odpoledních hodin přesáhly průtoky ve významných vodních tocích úroveň II. stupně povodňové aktivity (stav pohotovosti) na šesti místech Vysočiny: řeka Jihlava - profil Bransouze, řeka Balinka – profil Baliny, řeka Trnava – profil Červená Řečice, řeka Šlapanka – profil Mírovka, řeka Moravská Dyje – profil Radkov a řeka Svratka - profil Borovnice.
 

 
 

"Stav hladin řek v regionu sledujeme, jsme v kontaktu s povodňovými orgány příslušných obcí s rozšířenou působností i vodohospodářskými dispečinky. Situace si zatím nežádá nutnost svolání povodňové komise kraje," uvedl Jaroslav Mikyna z krajského úřadu.

 

"Neprší, v nejbližších dnech se významnější srážky neočekávají a sníh již z větší části odtál. Proto předpokládáme, že úroveň III. stupně povodňové aktivity tedy stav ohrožení, řeky na Vysočině se vší pravděpodobností nepřekročí a voda by tedy neměla napáchat významnější škody," uvedl hejtman Vysočiny Jiří Běhounek, který však dodal, že lokální rozlivy není možné vyloučit.

 

Kraj Vysočina průběžně monitoruje stav hladin řek v regionu a v případě zásadnějších změn bude veřejnost informovat prostřednictvím regionálních médií.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.3.2010 / 22.3.2010

Počet návštěv: 15390
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek