Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Poznej Vysočinu: Soutěž pro žáky základních škol Vysočiny

Už v polovině února odstartuje kraj Vysočina další vědomostní soutěž s názvem Poznej Vysočinu. Tentokrát bude určena pro žáky druhých stupňů základních škol našeho regionu a bude zaměřena, stejně jako její obdobná varianta pro střední školy, na znalosti souvislostí a života v našem kraji. Připravena jsou dvě soutěžní kola. Odměnou pro nejúspěšnější řešitele zadaných otázek bude dvoudenní poznávací výlet do atraktivního tuzemského turistického centra.
 

 
 

"Důvodem pro vyhlášení této soutěže pro nižší věkovou studijní skupinu byl velký zájem o obdobnou soutěž, kterou kraj vyhlásil pro studenty středních škol. Zaznamenali jsme poptávku ze strany škol základních a připravili tedy vědomostní soutěž pro mladší žáky. Ta má prověřit jejich znalosti z regionálního zeměpisu, místopisu, přírodovědy, historie, kultury nebo ochrany životního prostředí," uvedla Martina Tomšů, jeden z koordinátorů  soutěže.

 

Do soutěže se mohou přihlásit všechny třídy druhého stupně základních škol z kraje Vysočina. První kolo soutěže proběhne přímo v místě škol v termínech 15. - 19. února. V tomto týdnu jednotliví vyučující zadají v rámci jedné vyučovací hodiny dle svého výběru žákům soutěžní otázky, které od kraje Vysočina obdrží elektronicky. Do druhého kola, které proběhne 24. března v sídle kraje Vysočina v Jihlavě postoupí pouze nejúspěšnější řešitelé.

 

Celkem bude žákům položeno pět desítek otázek. "Nyní zvažujeme, že po soutěži samotné otázky vč. správných odpovědí zveřejníme na krajských webových stránkách. Usuzujeme, že by se mohly stát dobrými výukovými směry," doplnila Martina Tomšů.

 

Přihlášky do soutěže formou krátkého emailu mohou základní školy zaslat nejpozději
do 1. února 2010 na emailovou adresu zpevakova.m@kr-vysocina.cz. Každá škola zasílá jednu přihlášku, kde uvede přibližný počet účastníků.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.1.2010 / 28.1.2010

Počet návštěv: 25112
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies