Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor dopravy a silničního hospodářství > Silniční projekty spolufinancované z prostředků EU > Ostatní


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Jihovýchod: 800 milionů dotací pro silnice a krajská města

logo
Výbor Regionální rady Jihovýchod na svém jednání 31. 8. 2009 v Rančířově schválil kraji Vysočina na modernizace silnic II. třídy další dotace z Regionálního operačního programu (ROP) Jihovýchod ve výši téměř 700 milionů korun. Sto milionů korun pro projekty krajských měst. Vyhlášení výzvy na strategické projekty v cestovním ruchu.
 

 
 

Modernizacím deseti silnic Vysočiny dalších téměř 700 milionů

Největší část dotací ve výši 183 milionů korun podpoří rekonstrukci silničního tahu II/360, a to v úsecích: Jimramov – Horka, Jimramov – Moravec a Štěpánovice – Vacenovice. Další dotace bude kraj Vysočina čerpat na modernizaci silnic II/351 (od II/602) Třebíč, II/410 (od I/23) Želetava, II/354 Nové Město na Moravě - Svatka, II/129 Cetoraz - Jiřičky, III/03810 Havlíčkův Brod - Přibyslav, II/348 a 131 Štoky – Petrovice - Větrný Jeníkov či průtahu v Počátkách (II/409).

 

Krajským městům dotace ve výši 98 milionů korun

Čtyři projekty integrovaných plánů rozvoje krajských měst mohou čerpat dotace z ROP Jihovýchod ve výši necelých 100 milionů korun.

Brno má schváleny dotace ve výši téměř 63 milionů korun pro první etapu revitalizace městských parků národní kulturní památky Špilberk, včetně území tzv. Malého Špilberku, Studánky a dvou teras Kapucínských zahrad. „Brno patří mezi města, která čerpají pravidelně finanční prostředky z evropských fondů. Necelou půl miliardu korun jsme nedávno získali na nové tramvaje, nyní budeme revitalizovat okolí jedné z největších památek v Brně – hradu Špilberk,“ řekl primátor města Brna Roman Onderka.

Pro Úrazovou nemocnici bude Brno čerpat dotace ve výši 23 milionů korun na obnovu a modernizaci a přístrojového vybavení. Anesteziologicko-resuscitační oddělení tak získá čtyři plicní ventilátory a dva anesteziologické přístroje a oddělení zobrazovacích metod ultrazvukový diagnostický přístroj. Součástí projektu je zavedení moderního nemocničního informačního systému správy, distribuce a archivace snímků (PACS), včetně systému pro řízení správy. „Jsem rád, že Úrazovka konečně dosáhla na evropské peníze díky naší dohodě s primátorem Onderkou. Je to začátek cesty k modernizaci zachráněné Úrazové nemocnice,“ řekl předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Jihlava bude čerpat 4,5 milionů korun na regeneraci a výstavbu pěti dětských hřišť ve vybraných lokalitách na ulicích Slavíčkova, Na Stoupách, U Koželuhů, Demlova a v městské části Helenín.

 

Výzva pro strategické projekty cestovního ruchu

Výbor Regionální rady Jihovýchod vyhlásil výzvu k předkládání strategických projektů v cestovním ruchu. Úřad bude přijímat projekty od 1. října 2009 do 6. ledna 2010. Dotace ve výši 1,2 miliardy korun, připravené pro tuto výzvu, poslouží aktivitám rozvíjejícím a zkvalitňujícím infrastrukturu a technické zázemí pro rozvoj cestovního ruchu v regionu Jihovýchod. Jedná se například o výstavbu a modernizaci kongresových či lázeňských center, sportovně rekreačních zařízení, projekty venkovské turistiky s důrazem na vinařskou turistiku a ekoturistiku, rekonstrukce a zpřístupnění památek veřejnosti. Podrobnější popis podporovaných aktivit obsahuje znění výzvy na internetových stránkách www.jihovýchod.cz. Minimální přípustná výše celkových způsobilých výdajů na jeden projekt je 100 milionů korun. O dotace mohou žádat obce a svazky obcí, kraje, organizace zřizované nebo zakládané kraji a obcemi, nestátní neziskové organizace, právnické osoby s účastí samosprávy, malí a střední podnikatelé.

Nezbytnost zaměřit novou výzvu v oblasti cestovního ruchu na strategické projekty potvrdila i odborná studie Kvantifikační analýzy potenciálu cestovního ruchu regionu Jihovýchod, vypracovaná experty Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity.

 

K dnešnímu dni jsou schváleny dotace z ROP Jihovýchod ve výši přibližně 9 miliard korun pro 411 projektů z oblasti dopravy, cestovního ruchu a rozvoje měst a obcí. Příjemcům již byly proplaceny dotace ve výši 1,7 miliardy korun na realizované projekty. 

Více informací naleznete na stránkách www.jihovychod.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Jihovýchod: 800 milionů dotací pro silnice a krajská města
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.9.2009 / 2.9.2009

Počet návštěv: 8021
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek