Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Obchvat Bohdalova předán o měsíc dříve

obchvat Bohdalova
Řidičům dnes začal s měsíčním předstihem sloužit tři kilometry dlouhý nový obchvat obce Bohdalov. Stavba trvala 22 měsíců a kraj Vysočina a Evropská unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod za ni zaplatily téměř 112 milionů korun. Nová komunikace výrazně uleví průtahu obcí, kterou denně projede více než tři tisíce vozidel.
 

 
 

Nový obchvat navazuje na stávající komunikaci II/353, která byla v úseku Nové Veselí - Bohdalov rozšířena a opravena už v roce 2004. "Výstavba obchvatu byla vyvolána nevyhovujícími parametry průtahu obcí. Ten vykazoval četné dopravní závady zvýrazněné narůstajícím dopravním zatížením komunikace. Např. šlo o nevyhovující směrové poměry a nedostatečné šířkové uspořádání, což mohlo mít negativní vliv na bezpečnost a plynulost provozu, ale také na zhoršení životních podmínek v přilehlé zástavbě," uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl.

Na téměř tři kilometry dlouhém obchvatu jsou tři mosty. Motoristé budou podjíždět nový třípolový deskový most ze železobetonu v délce 31 m, který mimoúrovňově převádí místní komunikaci směr obec Újezd. Ve dvou místech vede komunikace po kovových přesypaných mostech v délkách 6 metrů. V průběhu stavby musel být přeložen původní vodovod, vedení nízkého a vysokého napětí, vedení vysokotlakého a středotlakého plynu a sdělovací kabel. Komunikaci nově lemuje 192 nově vysázených stromů. Na tři kilometry nové komunikace padlo více než 11 tisíc tun asfaltových směsí, odvodnění řeší více než pět kilometrů příkopů a 1,5 kilometru trativodů. Během stavby se "hnulo" s více než 124 tisíci metry krychlovými zeminy v rámci výkopových a násypových prací.

Obchvat Bohdalova je zcela první krajskou komunikací, na kterou kraj nechal umístit také čtyři dopravní značky s výstražným znamením napájeným solární energií.

Silnice II/353 je významnou dopravní spojnicí mezi krajským městem Jihlava a Žďárem nad Sázavou. Význam je nejen v napojení dvou jmenovaných klíčových sídel, ale i v přímém napojení této komunikace a přilehlých obcí na dálnici D1.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Obchvat Bohdalova předán o měsíc dříve
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.7.2009 / 27.7.2009

Počet návštěv: 31187
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek