Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Pelhřimovská nemocnice se mění. Stává se stavební dominantou města

Nemocnice Pelhřimov
První stavba rekonstruované Nemocnice Pelhřimov už slouží zdravotníkům a pacientům. Západní křídlo hlavní lůžkové budovy je o patro vyšší. 27 nových třílůžkových pokojů s vlastním sociálním zařízením je vybaveno novým nábytkem a např. také připojením na internet.
 

 
 

„První etapa rekonstrukce si vyžádala stavební úpravy za 106 mil. korun. V této části budovy je nově také technické vybavení za 28 mil. korun. Na každém podlaží jsou kromě komfortních pokojů vyšetřovny, sesterny a technické zázemí pro oddělení. Nově jsou zde zbudovány také klidové odpočinkové zóny pro návštěvy pacientů,“ uvedl ředitel nemocnice Pavel Hrala. Oku veřejnosti zůstává skrytá kompletní výměna vodoinstalace a elektriky vč. medicinských rozvodů. Nová je střecha, okna, zárubně, opláštění budovy... V novém křídle nemocnice bylo za provozu rekonstruováno radiodiagnostické oddělení, ve vyšších patrech bude stejně jako i v minulosti oddělení chirurgie, ortopedie a urologie. Poslední nové patro bude sloužit jako inspekční trakt (zázemí pro personál). Mimo vlastní objekt dochází k zásadním terénním úpravám okolí nemocnice. "Děkuji všem – pacientům i zdravotníkům za trpělivost a shovívavost. Kompenzací jim bude už za několik měsíců příjemné a moderní pracovní prostředí,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

V následující druhé etapě rekonstrukce bude uvolněna část objektu dovnitř areálu. Dojde k přemístění lůžkových oddělení centrální části budovy do už zrekonstruovaného traktu a ambulantní provoz interního oddělení bude přemístěn do vyšších pater. Dojde také k dostavbě proluky mezi hlavní lůžkovou budovou a objektem starých operačních sálů.

Konec stavebních prací v Nemocnici Pelhřimov je naplánován na říjen 2010 kdy bude veřejnosti a zdravotníkům předána poslední třetí fáze stavby.

 

Celková výše investice na rekonstrukci hlavní lůžkové budovy je 470 mil. korun. 34% uhradí EU prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihovýchod.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.6.2009 / 17.6.2009

Počet návštěv: 14330
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek