Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Zelená stezka zná své vítěze

Zlatý list
Uplynulý víkend proběhla ve středisku Chaloupky přírodovědná soutěž Zelená stezka – Zlatý list. Na začátku bylo18 družstev, 105 soutěžících, dvě kategorie, 4 km dlouhá trať s desítkou stanovišť. Po dvou dnech soutěž vygenerovala finalisty, kteří se zúčastní národního kola v létě na Jižní Moravě. Akci podpořila také krajská radní pro oblast školství Marie Kružíková.
 

 
 

„Děti soutěží ve věku základní školy ve dvou kategoriích. V kategorii mladších jsou děti do šesté třídy a v kategorii starších od sedmé do deváté třídy. Na letošním ročníku se sešlo šest šestičlenných družstev v mladší kategorii a dvanáct šestičlenných družstev ve starší kategorii. Zastoupeno bylo 10 škol a dětských oddílů z kraje Vysočina a pravidelně k nám jezdí i jedna škola z Jihomoravského kraje,“ uvedla Iveta Machátová, koordinátorka soutěže.

 

První dopoledne kolektivy obhajovaly před porotou svoji celoroční práci pro přírodu a o přírodě. Škála činností je velmi pestrá a udivující. Výroba a vyvěšování budek pro ptáky a netopýry, pomoc při přenášení žab při jarních tazích, péče o studánky, exkurze do přírody a do zajímavých zařízení, péče o školní zahradu, budování jezírka na školní zahradě, akce ke Dni Země, péče o zeleň kolem školy i v obci a mnoho a mnoho dalšího.

 

V sobotu přesně v poledne vyběhla na soutěžní stezku první hlídka starších. Trasa stezky byla dlouhá asi 4 km a bylo na ní celkem 10 stanovišť. Stanoviště se týkala botaniky, ornitologie, co žije a roste v lese, geologie, astronomie, zemědělství, speleologie, entomologie a i něco z myslivosti a všeobecných znalostí o přírodě a její ochraně.

 

Zatímco starší soutěžili, na mladší účastníky čekala exkurze do okolí Chaloupek. Exkurzi vedla Markéta Navrátilová, pracovnice Chaloupek o.p.s. a pracovník Lesů ČR, s.p. revírník Karel Doležal. Děti poznávaly krásy přirozeného lesního potůčku a došly až na Střeliště, pozůstatky bývalé středověké tvrze u obce Radonín. Vítězem v kategorii starších se stalo družstvo Sciurus z Gymnázia Pelhřimov, druhé místo obsadilo družstvo Bobříci z Gymnázia Chotěboř a třetí příčka patří kroužku Kulíšci z Nového Veselí.

 

V neděli proběhlo vyhlášení výsledků v mladší kategorii a slavnostní zakončení celé akce. Vavříny v mladší kategorii si odneslo družstvo Primáti z Gymnázia Chotěboř, druhé místo obsadil přírodovědný kroužek při ZŠ Kněžice a třetí místo patří Otakárkům z Přibyslavi.

 

Vítězná družstva z obou kategorií budou reprezentovat kraj Vysočina na národním kole soutěže, které proběhne v polovině června na Jižní Moravě.

 

Z materiálů střediska Chaloupky, o.p.s. připravila:

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.5.2009 / 26.5.2009

Počet návštěv: 32324
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies