Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Dodejte podnikání na Vysočině impuls účastí v podnikatelských soutěžích

Podnikatel roku
Za propadem ekonomiky nestojí jen špatné hospodářské výsledky firem, ale i ztráta důvěry v pozitivní ekonomický vývoj. Proto je víc než kdy jindy nutné podpořit pozitivní zprávy o podnikání. Příležitostí jsou k tomu podnikatelské soutěže Firma roku a Živnostník roku, které pomáhají nejen samotným soutěžícím, ale i jejich kolegům z oboru a regionu, ve kterém podnikají.
 

 
 

Loňské vítězství softwarových vývojářů Stormware a farmáře Františka Němce z Netína v podnikatelských soutěžích Firma roku a Živnostník roku pomohlo nejen jim, ale i celému regionu. Veřejnost se tak zásluhou soutěží dozvěděla, že v Jihlavě se daří společnosti, která se s firemním softwarem dostala do více než 100 tisíc počítačů a František Němec svou farmou strhnul pozornost médií rovnou na celou Vysočinu. „Spousta lidí se tak díky zájmu regionálních i celoplošných médií dozvěděla, že se dá dobře podnikat i na venkově. Po skončení soutěže jsme zaznamenali i další úspěchy, prodej jsme navýšili asi o 30%,  zúčastnili jsme se focení osobností roku 2008 od MF Dnes a naše farma se stala okamžitě známá po celé Vysočině,“ zhodnotil František Němec.

 

Letos se otevírá příležitost i pro další podnikatele, kteří se mohou přihlásit jednoduše na www.firmaroku.cz nebo www.zivnostnikroku.cz. Stejně tak je možné na uvedených stránkách nominovat podnikatele, které by měla veřejnost znát. A nemusí se jednat o žádné známé firmy, ale i o provozovatele dobrých cukráren či šikovné řemeslníky.

 

Kategorie Byznys rebel je určena pro firmy i živnostníky, kteří mají odvahu originálním způsobem posouvat zažitá pravidla a svým zákazníkům díky tomu přinášejí jasné výhody. Pro účast v této kategorii stačí poslat text v rozsahu zhruba 500 až 1500 znaků, který popíše, v čem se firma odlišuje a jaké konkrétní výhody zákazníkům nabízí. V prvním ročníku kategorie Byznys rebel zvítězil na Vysočině Dušan Tripal z Telče, jehož firma výrobou proložek a fixačních střiží z použitých kartonů ušetří až tisícinásobek energetických zdrojů, než se si vyžádá produkce nové lepenky.

 

Krajská kola soutěží proběhnou na podzim. Vítězové regionálních kol z každého kraje postoupí do celorepublikového finále, které se uskuteční 26. listopadu v Praze a bude přenášeno Českou televizí. O vítězi v krajském kole soutěže Živnostník roku rozhodne odborná porota, v celorepublikovém finále pak veřejnost formou SMS hlasování. O vítězi soutěže Firma roku jak v krajském, tak celostátním kole rozhodne odborná porota. Vítěze v kategorii Byznys rebel vyhlásí Vodafone vždy v rámci krajského kola.   


 

Firmy a živnostníci, kteří se do soutěží přihlásí, si mohou zvolit benefity již za samotnou registraci. Krajské vítěze čekají hodnotné ceny a výrazná publicita. Celorepublikový vítěz se může těšit na inzertní celostranu u vyhlašovatele soutěží Hospodářských novin.

O vítězných podnikatelských nápadech a o tom, jak soutěže změnily finalistům život, se dočtete v archivu soutěží na www.firmaroku.cz a www.zivnostnikroku.cz. Trápí-li vás v podnikání přílišná administrativa, své návrhy na absurdní podnikatelskou povinnost můžete nominovat na www.firmaroku.cz/absurdita.

Záštitu nad letošním ročníkem soutěže převzal hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

(zpracováno z materiálů vyhlašovatelů)

 

 • Kontaktní osoba: Michal Kaderka, tel: 777 771 084, mail: press@firmaroku.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.5.2009 / 21.5.2009

Počet návštěv: 27289
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies