Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Nemocnice na Vysočině se mění za Evropské peníze

V loňském roce kraj zahájil velké investiční aktivity ve třech svých nemocnicích - v Pelhřimově, Havlíčkově Brodě a v Novém Městě na Moravě.
 

 
 

V případě rekonstrukce a přístavby pavilonu interních oborů Nemocnice Nové Město na Moravě, p.o. dodavatel již dokončil hrubou stavbu I. a II. podzemního patra a I. nadzemního patra včetně ležaté kanalizace. "Probíhají práce na střešní izolaci nad bazénem, rozvodech instalací a omítkách. Byly zahájeny práce na propojení se stávající budovou interny. Hotová je i betonová konstrukce II. nadzemního patra," uvedl náměstek hejtmana pro oblast majetku Libor Joukl. Na venkovních úpravách probíhají betonáže opěrných zdí a venkovního schodiště. První etapa stavby má končit v polovině letošního roku. O dva roky později budou moci stavbu využívat první pacienti.

 

Na hlavní lůžkové budově Nemocnice Pelhřimov se v současné době dokončují poslední omítky, obklady a malby, kompletuje se zdravotechnická instalace a elektroinstalace. Bylo započato s přípravou podkladu a s následným kladením povlakových podlahovin. "V nejbližší době bude započato s instalací výtahu. V exteriéru se provádí zateplování přístavby. Byly provedeny násypy a zhutnění skladby budoucích okolních vozovek a veřejných venkovních ploch. Probíhají další návazné práce na kotelně a předávací stanici tepla," shrnul Libor Joukl. Dokončení první etapy stavby je naplánováno na konec května. Současně s ukončením stavebních prací této etapy bude realizována dodávka vybavení interiéru a části přístrojového vybavení. Práce v Pelhřimově by měly skončit v říjnu roku 2010.  

 

První úspěšnou kolaudaci dvou dokončených pater interního pavilonu má za sebou v těchto dnech Nemocnice Havlíčkův Brod /1. podzemní podlaží a 1. nadzemní podlaží/ a v nejbližších dnech zde začne stěhování některých provozů, tak aby se práce dodavatele mohly přesunout do 2.-4. nadzemního patra. Průběžně je dodávána i přístrojová technika a v těchto dnech probíhá výběrové řízení na dodávku interiéru."Ve třetí dekádě měsíce dubna se už také přestěhují společné laboratoře a některé ambulance," uvedl aktuálně ředitel Nemocnice Havlíčkův Brod Vít Kaňkovský. Předpokládaný termín dokončení projektu je v polovině roku 2010.

 

Už v květnu letošního roku budou zahájeny práce na stavbě nového Pavilonu pro matku a dítě Nemocnice Třebíč.

Rekonstrukce i nové stavby jsou spolufinancovány z prostředků Evropské unie z programu Veřejné služby regionálního významu a s podporou kraje Vysočina.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.4.2009 / 24.4.2009

Počet návštěv: 25314
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek