Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Náměstí v Bystřici nad Pernštejnem změní podobu

Symbolickým poklepáním na základní kámen byla v sobotu 14. března zahájena rozsáhlá rekonstrukce Masarykova náměstí v Bystřici nad Pernštejnem. Za účasti představitelů města, kraje Vysočina v čele s hejtmanem Jiřím Běhounkem a několika desítek přihlížejících bystřických občanů odstartovala kompletní přestavba za přibližně 75 milionů korun.
 

 
 

Město Bystřice nad Pernštejnem uspělo s projektem přestavby Masarykova náměstí v „soutěži“ o evropské peníze a desítky milionů korun uhradí město prostřednictvím dotace z Regionálního operačního programu. „Město Bystřice je dobrým příkladem toho, že města a obce na Vysočině dokáží předložit velice kvalitní projekty, které mají šanci uspět v silné konkurenci. Stále platí, že množství předkládaných žádostí značně převyšuje objem finančních prostředků, které jsou z evropských fondů k dispozici. Uspět tedy mohou opravdu jen skvěle zpracované a připravené projekty,“ uvedl při slavnostním zahájení hejtman Jiří Běhounek.

 

Konkrétní stavební práce započaly na Masarykově náměstí už na konci února 2009. Došlo k vykácen dřevin na ploše budoucího parkoviště a dodavatelská firma provedla průzkum podloží jako přípravu na budoucí zemní a terénní práce. Město také v předstihu oslovilo majitele domů přímo na náměstí, aby aktivně spolupracovali při provádění a financování rekonstrukcí vodovodních a kanalizačních přípojek. Pokud se podaří dodržet plánovaný harmonogram prací, budou se už v prosinci procházet občané Bystřice po nových chodnících a hotové by mělo být i nové osvětlení. Celá přestavba Masarykova náměstí by měla být dokončena v květnu příštího roku.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.3.2009 / 17.3.2009

Počet návštěv: 29672
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies