Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Mezinárodní festival dokumentárních filmů se představil v Bruselu

Brusel
Kraj Vysočina a krajské město Jihlava představily v Bruselu Mezinárodní festival dokumentárních filmů. Snímek režisérky Heleny Třeštíkové René oceněný Evropskou filmovou akademií tak symbolicky odstartoval sérii "bruselských" doprovodných aktivit kraje Vysočina souvisejících s předsednictvím České republiky v Radě EU. Brusel kromě jiného zažije v následujících týdnech ještě krajskou prezentaci díla Gustava Mahlera nebo přehlídku regionálních potravin.
 

 
 

Třídenní maraton (21. - 23. 1. 2009) Festivalových ozvěn organizovala v Bruselu kancelář kraje Vysočina pod záštitou hejtmana Jiřího Běhounka, primátora města Jihlava Jaroslava Vymazala a europoslance Ivo Strejčka. Kapacita prostor Českého centra v Bruselu zažila při projekci zahajovacího dokumentu Heleny Třeštíkové René zkoušku maxima kapacity. Zcela zaplněný sál pohltil autorku dotazy na osud hlavního hrdiny, obrovský zájem byl i o další časosběrné dokumenty z dílny Heleny Třeštíkové.

 

V rámci Festivalových ozvěn se v Bruselu představili:

režisérka Helena Třeštíková se svým dokumentem René ,

režisér Vít Janeček se svým dokumentem Ivetka a hora,

dále byl veřejnosti nabídnut ke shlédnutí snímek Otevřít po mé smrti autora Morgane Dewse a Generace 68 dokumentaristy Simona Brooka.

 

V rámci Festivalových ozvěn v Bruselu se radní kraje Tomáš Škaryd setkal s velvyslancem ČR v Belgii Vladimírem Müllerem. "Informoval jsem pana velvyslance o plánované obchodní misi podnikatelů kraje Vysočina do Bruselu. Na této aktivitě bude kraj spolupracovat nejen s místní hospodářskou komorou, ale i s velvyslanectvím a kanceláří kraje v Bruselu," uvedl radní Tomáš Škaryd. Bruselským parlamentem provedl T. Škaryda europoslanec Richard Falbr a u veřejností sledované Entropy se ke krajské skupině z Vysočiny neplánovaně připojil i europoslanec Petr Duchoň.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.1.2009 / 23.1.2009

Počet návštěv: 32898
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies