Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Na vybraných krajských komunikacích Vysočiny se objeví dopravní značka zimní výbava

značka zimní výbava
V blízké době se na vybraných komunikacích v majetku kraje Vysočina objeví nové dopravní značení zimní výbava. Důvodem je potřeba správce i vlastníka komunikací udržovat bezpečnost a průjezdnost na silnicích nejen v okolí dálnice D1. První značky zimní výbava by se na silnicích II. a některých III. tříd především v okolí D1 mohly objevit ještě před vánočními svátky. Záleží na rychlosti stanovení dopravního značení příslušnými dopravními správních úřady.
 

 
 

"Při standardním průběhu zimy lze na Vysočině, stejně jako silnicích horských, očekávat problémy se sjízdností. Pokud kamiony bez odpovídající zimní výbavy sjedou v důsledku respektování značení zimní výbava z dálnice D1, která je ošetřována prioritně a intenzivněji, na silnice nižších tříd, pak hrozí zablokování souběžných komunikací. Jako kraj se staráme stejně jako ostatní vlastníci o bezpečnost na svých komunikacích a  k dispozici máme zcela stejné nástroje jako například ministerstvo dopravy, není jich méně a není jich ani více. Budeme je tedy také využívat, tak abychom ochránili majetek a zdraví občanů," uvedl náměstek hejtmana Libor Joukl.

 

Intenzita dopravy na souběžných komunikacích s dálnicí D1 například II/602 (Velké Meziříčí - Jihlava) vizuálně podstatně zhoustla. Krajské komunikace II. tříd v blízkosti D1 nejsou stavěny na takovou tranzitní zátěž a nemají suplovat plně funkční provoz na dálnici D1. V případě zablokování objízdných tras reálně hrozí také snížení akceschopnosti hasičů, záchranky, údržby silnic a policie. Může se stát, že nebudou moci zasáhnout v případě potřeby (např. velké nehody apod.) ani na dálnici, kam se přes ucpané silnice nedostanou, ani na samotných zablokovaných silnicích.

 

Již dnes kraj Vysočina požádal o první stanovení dopravního značení zimní výbava a v okamžiku kladného vyřízení budou značky postupně osazovány na všechny silnice na hranicích kraje. Prioritně půjde o dílčí úseky komunikací v bezprostřední blízkosti D1 u hranic kraje Vysočina. Postupně by takto měla být označena celá hranice kraje Vysočina. "Osazeny budou pouze části komunikací v blízkosti hranic kraje, neboť nechceme omezit pohyb občanů po našem regionu. Naším cílem je zamezit průjezdu kamionů bez příslušného zimního vybavení," uvedl L. Joukl.

 

Kraj Vysočina je připraven i nadále veřejnost informovat o aktivitách souvisejících s osazování značky zimní výbava v regionu Vysočiny.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 

Na vybraných krajských komunikacích Vysočiny se objeví dopravní značka zimní výbava

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.12.2008 / 12.12.2008

Počet návštěv: 31095
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek