Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Návštěva z partnerského regionu Champagne-Ardene

CH-A
Třídenní pracovní návštěva delegace z partnerského regionu Champagne-Ardene (FR) na Vysočině se obsahově zaměřila na prohloubení vztahů v oblasti kultury a školství. Víceprezidentka regionu Claudine Ledoux s doprovodem přijela do našeho regionu domluvit a připravit další společné projekty, které lze financovat z prostředků EU. Za krajskou radu hosty na půdě Vysočiny přivítal náměstek hejtmana Vladimír Novotný.
 

 
 

Kraj Vysočina a Francouzský region Champagne-Ardene již rozjely spolupráci na bázi výměny studentů středních škol. První stážisté z Hotelové školy Světlá ve Velkém Meziříčí již studují ve Francii, další spolupráci navázala Střední umělecko-průmyslová škola Helenín Jihlava, kde rodilý mluvčí "zapadl" do pedagogického sboru. "Studenti z Vysočiny dělají vašemu regionu čest. U nás patří k nejlepším studentům a jejich studijní pobyt v cizí zemi maximálně využívají nejen pro rozšíření svých jazykových znalostí," uvedl Claudine Ledoux.

 

Spolupráce obou regionů zatím probíhá především v oblasti školství a kultury, rýsuje se však další aktivita související s blížícím se předsednictvím ČR Evrospké unii, a to spolupráce v oblasti lesního hospodářství. "Spolupráce i v této oblasti se nabízí, neboť oba regiony jsou si velice podobné. Náš region je maximálně proevropský, máme nyní možnost a příležitost pracovat společně a společně tvořit novou Evropu," doplnila k tématu Claudine Ledoux.

 

Mezi nejbližší partnerské aktivity se už na přelomu května a června příštího roku zařadí i hostování hokejového týmu z Vysočiny na tradičním hokejovém turnaji ve Francii, kterého se budou účastnit i další zástupci partnerských regionů. "Do Francie za Vysočinu odjedou regionální hokejisté ve věku 17 až 19 let, tedy junioři až dorost. Záměrně nebudeme vybírat mezi profesionály, kteří právě ukončí náročnou sezónu, ale zaměříme se na naše naděje, které chceme touto nabídkou motivovat," uvedl ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec.

 

Program víceprezidentky regionu Champegne-Ardene na Vysočině (výběr)

- návštěva Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě

- návštěva odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu kraje Vysočina

- setkání s krajskou samosprávou

- návštěva Telče (prohlídka památky UNESCO)

- setkání s ředitelem Festivalu dokumentárního filmu Jihlava Markem Hovorkou

- návštěva Hotelové školy Světlá, Velké Meziříčí

- návštěva hl. m. Prahy a program na Francouzském institutu

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.12.2008 / 10.12.2008

Počet návštěv: 17122
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek