Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma


 

Regionální novináři navštívili Brusel. Nejvíce jich bylo z Vysočiny

Regionální novináři z Vysočiny, kteří spolupracují s Novinářským centrem Karla Havlíčka Borovského v Brodě, navštívili tento týden Evropský parlament, Komisi a Stále zastoupení České republiky při Evropské unii. Cílem setkání bylo přiblížit fungování evropských institucí a setkat se s reprezentanty naší republiky v Evropské unii.
 

 
 

„Vysočina měla nejsilnější zastoupení. Pozvání přijalo celkem pět novinářů z tohoto kraje,“ sdělil Jan Pátek, tiskový atašé pro česká média.

Hlavním tématem při setkání s regionálními zástupci  a Stálým zastoupením při Evropské unii bylo předsednictví České republiky a její připravenost na tuto významnou úlohu.

 

Europoslankyně Zuzana Roithová debatovala s novináři o ochraně spotřebitele, Vladimír Remek představil projekt Galileo, Libor Rouček

a Richard Falbr se zaměřil na Lisabonskou smlouvu. Regionální politika byla náplní setkání s europoslanci Janem Březinou a Oldřichem Vlasákem. Miroslav Ouzký se zase zaměřil na životní prostředí, klimatické změny a problematiku snižování CO2.

 

Nechybělo ani setkání s komisařem Vladimírem Špidlou a velvyslankyní Milenou Vicenovou. „Novináři také ocenili setkání s tiskovou mluvčí předsedy Evropského parlamentu Katrin Ruhrman a administrátorem zodpovědným za střední Evropu Robertem Golanskim,“ doplnil Jan Pátek.

 

V rámci návštěvy si regionální novináři prohlédli budovou Evropského parlamentu a hlavně tiskové středisko, které patří k nejlépe vybaveným na světě. Radka Hejtmánková, tisková atašé v Bruselu, přiblížila novinářům způsob práce v tiskovém středisku a možnosti, které mohou novináři využívat.

 

„Měli jsme možnost se setkat a tím, jak se dělá evropská politika a jakým způsobem se o ní informuje. Česká média pokulhávají v informování o tom, co vše se v Bruselu děje a jaké dopady to může mít na regiony,“ uvědomuje si Eva Fruhwirtová společně s dalšími novináři.

 

Jednalo se o další zahraniční aktivitu, kterou společně s pořadateli organizovala obecně prospěšná společnost Centrum Vysočina v Havlíčkově Brodě pro mladé novináře z Vysočiny.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Regionální novináři navštívili Brusel. Nejvíce jich bylo z Vysočiny
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.9.2008 / 18.9.2008

Počet návštěv: 10572
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek