Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Vydávání certifikátů za účelem elektronického podepisování na krajském úřadu

Na základě smlouvy, která byla uzavřena mezi krajem Vysočina a společností První certifikační autorita, a. s., začalo od 1. září 2007 na Krajském úřadu kraje Vysočina fungovat kontaktní pracoviště Registrační autority I.CA. Na tomto pracovišti jsou vydávány kvalifikované certifikáty nejen pro zaměstnance kraje, ale kvalifikované certifikáty a kvalifikované systémové certifikáty zde mohou získat obce, příspěvkové organizace a také nejširší veřejnost.
 

 
 

Vydávání certifikátů za účelem elektronického podepisování na krajském úřadu

 

Na základě smlouvy, která byla uzavřena mezi krajem Vysočina a společností První certifikační autorita, a. s., začalo od  1. září 2007 na Krajském úřadu kraje Vysočina fungovat kontaktní pracoviště Registrační autority I.CA. Na tomto pracovišti jsou vydávány kvalifikované certifikáty nejen pro zaměstnance kraje, ale kvalifikované certifikáty a kvalifikované systémové certifikáty zde mohou získat obce, příspěvkové organizace  a také nejširší veřejnost. Kromě kvalifikovaných certifikátů určených pro elektronické podepisování uznávaným elektronickým podpisem a kvalifikovaných systémových certifikátů určených pro podepisování uznávanou elektronickou značkou zabezpečuje uvedené pracoviště vydávání komerčních certifikátů, které umožňují elektronické podepisování zaručeným elektronickým podpisem a také šifrování. 

 

V úředním styku lze uznávaný elektronický podpis a zaručený elektronický podpis využívat například při elektronické komunikaci se všemi orgány veřejné moci v České republice a dále s těmi orgány veřejné správy, které při své činnosti postupují podle správního řádu.

 

Nově vzniklé pracoviště je obsluhováno odborem informatiky krajského úřadu. Veřejnosti je přístupné v pracovních dnech v pondělí a ve středu v době od 9:00 do 11:00 a od 13:00 do 16:00 a v pátek od 9:00 do 11:00 (doporučujeme se objednat předem na tel.: 564 602 348). Toto pracoviště je umístěno v sídle kraje Vysočina, tedy na adrese Žižkova 57, Jihlava, v kanceláři A 1.20.

 

Certifikáty se z technických důvodů nevydávají pouze poslední pracovní den v měsíci.

 

Více informací lze získat na telefonu  564 602 348 a emailu: ca@kr-vysocina.cz, případně na webových stránkách První certifikační autority, a. s., www.ica.cz.

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Vydávání certifikátů za účelem elektronického podepisování na krajském úřadu
 

Zodpovídá: Ing. Táňa Mrázková
Vytvořeno / změněno: 5.2.2008 / 5.2.2008
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 46403
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek