Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Krizový štáb Kraje Vysočina: Na Vysočinu dorazily další antigenní testy pro školy, tři nemocnice budou žádat o prodloužení asistence Armády i po Novém roce

 

 
 

  • Informace Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě: dochází k postupnému snižování incidence, stále si však držíme společně s Libereckým krajem první místa v počtu nově nakažených. Aktuální incidence na území Kraje Vysočina - 673 nově nakažených na 100 tisíc obyvatel. Nejvyšší incidence je v okresech Pelhřimov a Žďár nad Sázavou.
  • Včera dorazilo do regionu 94,4 tisíc antigenních testů, které byly dnes dopoledne rozvezeny na obce s rozšířenou působností a školy na území kraje si je postupně vyzvedávají. Děti ve školách tyto testy využijí 3. ledna nebo první den návštěvy školy. Testovat se bude 2x týdně v kombinaci pondělí, čtvrtek. Prozatím se počítá s testováním všech žáků, tj. i očkovaných a s prodělaným onemocněním v posledních 180 dnech. S rozvozem testů stejně jako v minulosti vypomáhal Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina.
  • V Nemocnicích Jihlava, Havlíčkův Brod a Třebíč asistuje na odděleních JIP Armáda do 3. 1. 2022, všechny tři nemocnice budou žádat o prodloužení asistence min. na dalších 14 dnů.
  • Zítra končí výpomoc armádních týmů v odběrových stanech vybraných krajských nemocnic, 20. prosince skončila výpomoc dobrovolných hasičů v Nemocnici Pelhřimov.
  • Počet hospitalizovaných COVID pozitivních pacientů v nemocnicích Kraje Vysočina mírně klesá, ve všech nemocnicích jsou nadále vyčleněna covidová oddělení s kapacitou až 380 lůžek (k uvolnění jsou připravena dle potřeby), obsazeno je cca 200 z nich. Dalších 42 lůžek je k dnešnímu dni obsazeno pacienty s velice vážným průběhem nemoci s potřebou péče JIP nebo vysoce specializovanou péčí s připojením na umělou plicní ventilaci.
  • Průměrný denní počet uskutečněných odběrů PCR na stanovištích sledovaných v rámci krajských statistik je nyní více než 2560. Jde o cca 200 odběrů denně více, než na konci minulého týdne. Odběrová místa zřízená u krajských nemocnic nabízela volné kapacity ze dne na den.
  • Krajské nemocnice na Vysočině budou testování střídavě nabízet i o Vánocích. K dispozici však bude jen omezené množství termínů, což je dáno především kapacitou laboratoří.

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.12.2021 / 22.12.2021

Počet návštěv: 1424
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies