Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

V Kraji Vysočina se zpřístupnila první turistická trasa pro vozíčkáře

V Kraji Vysočina se zpřístupnila první turistická trasa pro vozíčkáře
Nová turistická trasa pro vozíčkáře, která se slavnostně otevřela o uplynulém víkendu pod hradem Orlík u Humpolce, nese název Za Hliníkem do Humpolce. Stezka je dlouhá 3 kilometry s převýšením 72 metrů a začíná u restaurace Saloon Zlatá podkova u jezdeckého závodiště v Humpolci. Vede mezi rybníky Dusilovským a Dvorákem až k Židovskému hřbitovu krásnou krajinou pod Orlíkem Na startu je několik parkovacích míst, bezbariérová restaurace a WC. Celý okruh je vyznačen směrovkami s piktogramem vozíčkáře a je navržen jako jednosměrný proti směru hodinových ručiček.
 

 
 

Pod ojedinělou turistickou trasou je podepsán Klub českých turistů, odbor Šlápoty Hněvkovice u Humpolce a samotné realizace se ujala firma BO CO, spol. s r. o., Horní Libchavy. Celý projekt mohl být zrealizován díky finanční podpoře ze  státního rozpočtu z programu Ministerstva pro místní rozvoj, z krajského dotačního programu Fondu Vysočiny Infrastruktura  cestovního ruchu 2020 a díky přispění města Humpolce. Významnými sponzory byly také Rodinný pivovar Bernard Humpolec, Ostendorf – OSMA, s. r. o., Komorovice.

 

„Velmi mě těší, že Klub českých turistů, konkrétně odbor Šlápoty  Hněvkovice u Humpolce mohl přispět k realizaci vozíčkářské trasy, a tím umožnit našim hendikepovaným spoluobčanům zapojit se do aktivní turistické činnosti. Zároveň děkuje všem, kteří se na vybudování vozíčkářské trasy podíleli,“ uvedla po otevření trasy Za Hliníkem do Humpolce Marie Vincencová, předsedkyně hněvkovického turistického spolku.

Slavnostní otevření si o minulém víkendu nenechali ujít ani předseda Senátu PČR Miloš Vystrčil, hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, starosta města Humpolec Karel Kratochvíl, předseda  KČT Vratislav Chvátal,  místopředseda KČT Zdeněk Cabalka , ředitelka Ostendorf – OSMA, s. r. o., Komorovice Věra Davidová, ředitel České zemědělské akademie Otakar Březina  nebo zástupce Centra PARAPLE David Sellner. 


trasa

trasa

  • zpracováno z podkladů KČT, odbor Šlápoty Hněvkovice u Humpolce
  • Veronika Švarcová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.10.2020 / 15.10.2020

Počet návštěv: 1562
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek