Cesta: Titulní stránka > Vladimír Novotný - 2. náměstek hejtmana


 

Významné ocenění pro rodáka z Vysočiny Josefa Dvořáka. Pamětní medaili nejznámějšímu vodníkovi předal hejtman Jiří Běhounek

Nejznámější filmový i divadelní vodník Josef Dvořák se stal tváří roku Filmové Vysočiny. Dvořák je rodákem z Horní Cerekve a kývl na nabídku destinační agentury Vysočina Tourism stát se ambasadorem – tedy tváří i hlasem originálního cestování po filmových lokacích Vysočiny, tedy po atraktivních místech, která učarovala filmařům a veřejnost je teď může poznat na „vlastní kůži“. Jako poděkování za pomoc s propagací rodné Vysočiny a jejího cestovního ruchu byla Josefu Dvořákovi 6. června 2019 udělena pamětní medaile Kraje Vysočina. Předal ji hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek v Divadle Lubomíra Lipského v Pelhřimově během do posledního místa vyprodaného představení Čochtan vypravuje. „Pamětní medaile Kraje Vysočina je i trochu opožděným dárkem Kraje Vysočina k letošním 77. nekulatinám Josefa Dvořáka,“ doplnil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Oblíbený herec Josef Dvořák se stihne ještě 7. června v Pelhřimově zúčastnit slavnostního ceremoniálu v rámci Mezinárodního festivalu rekordů a kuriozit, kde bude za své herecké umění uveden do Rekordmanské síně slávy. Komisaři pelhřimovské Agentury Dobrý den ho ocení konkrétně jako představitele největšího počtu vodnických rolí v divadelní hře Čochtan vypravuje (Divotvorný hrnec). Současně s Josefem Dvořákem vstoupí do síně slávy Jaromír Jágr, držitel největšího počtu hokejových individuálních rekordů, Štěpánka Hilgertová a Václav Chalupa, šestinásobní účastníci olympijských her.


S optimistickou a usměvavou tváří Josefa Dvořáka se veřejnost může setkat hned na několika propagačních materiálech Filmové Vysočiny. „Je průvodcem v pátrací hře Klapka, filmová Vysočina poprvé!, figuruje i na speciálním turistickém pasu, na outdoorových nosičích, na webových stránkách a sociálních sítích. Hlas Josefa Dvořáka bude na filmová místa Vysočiny zvát i prostřednictvím rozhlasového spotu. Josef Dvořák je prostě ideální parťák, který nám pomůže představit krásná místa a zákoutí Vysočiny,“ poznamenala náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.


Medaile

  • Převzatá zpráva od Vysočina Tourism

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.6.2019 / 7.6.2019

Počet návštěv: 2423
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek