Cesta: Titulní stránka > Krajský úřad > Rovné příležitosti a slaďování, podpora zdraví


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Kraj Vysočina byl vyhlášen Podnikem podporujícím zdraví nejvyššího stupně

Podnik podporující zdraví 2017
Jedním z nejvýznamnějších zdrojů organizace jsou lidské zdroje. Kraj Vysočina si plně uvědomuje tuto skutečnost. Proto je jednou z jeho priorit realizace a podpora aktivit souvisejících s upevněním zdraví zaměstnanců, včetně činností podporujících zdravý životní styl, zdraví na pracovišti, a to fyzické i duševní, získávání a rozšiřování schopností a znalostí v oblasti prevence úrazů a nemocí a celková podpora aktivit v oblasti ochrany zdraví na pracovišti z pohledu uspokojování fyzických, duševních a sociálních potřeb včetně podpory slaďování osobního a pracovního života a uplatňování rovných příležitostí zaměstnanců Kraje Vysočina zařazených do krajského úřadu.
 

 
 

Systematické podpoře se začal zaměstnavatel v této oblasti věnovat od roku 2007. Od té doby získával příklady dobré praxe a průběžně ověřoval úspěšnost realizovaných výsledků mimo jiné prostřednictvím soutěže vyhlašované Státním zdravotním ústavem. V roce 2011 poprvé dosáhl na nejvyšší možné uznání, získal titul Podnik podporující zdraví III. stupně, který v roce 2017 opakovaně obhájil. Titul je udělen na dobu tří let.


Ocenění převzal ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec z rukou Evy Gottvaldové, náměstkyně ministra zdravotnictví, hlavní hygieničky ČR a Jitky Sosnovcové, ředitelky Státního zdravotního ústavu. Ve své zdravici, kterou v Kaiserštejnském paláci pronesl, mimo jiné uvedl: „Ocenění či vlastně i opakovaná obhajoba titulu III. stupně je pro nás důkazem, že se o naše zaměstnankyně a zaměstnance dobře staráme, ale také motivací pro další personální práci. Není možné zajistit nejlepší službu úřadu pro veřejnost a samosprávu kraje bez zdravých, spokojených a dobře motivovaných lidí v něm pracujících. Ti jsou naším největším bohatstvím. Podpora zaměstnanců v každé veřejné instituci našeho typu vyvolává otázku, co ještě je a co již není přiměřené. Mnohá opatření mají pochopitelně i své náklady. Uvědomuji si, že pro jejich krytí nemáme k dispozici jiné zdroje, než veřejné peníze. Proto naše záměry důsledně posuzujeme nejen z hlediska účelnosti, efektivnosti a hospodárnosti, jak je u veřejných výdajů běžné, ale také z hlediska přiměřenosti a relace k situaci zaměstnavatelů podobných parametrů ve veřejném i soukromém sektoru.“

 

 • Ivana Hanáková Kosourová, oddělení řízení lidských zdrojů
  Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava
  e-mai: tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Kraj Vysočina byl vyhlášen Podnikem podporujícím zdraví nejvyššího stupně
 

Zodpovídá: Petr Čermák
Vytvořeno / změněno: 3.11.2017 / 3.11.2017

Počet návštěv: 2187
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek