Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

V Kraji Vysočina má přibýt až 450 nových pracovních míst

Základní kámen
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou dnes odpoledne poklepali základní kámen nové montážní haly nadnárodní společnosti Cooper Standard Automotive. Americká firma staví v Bystřici nad Pernštejnem výrobní závod za miliardu, který lidem v regionu nabídne postupně do roku 2020 více než 450 nových pracovních míst.
 

 
 

„Děkuji všem aktérům za zrealizované kroky, které dovedly záměr výstavby nového provozu významného zaměstnavatele v Kraji Vysočina až k realitě. Cením si také značné podpory vlády a příslušných ministerstev. Společný zájem pomůže snížit nezaměstnanost v našem regionu,“ uvedl při slavnostním položení základního kamene v bystřické průmyslové zóně hejtman Jiří Běhounek.


Nový bystřický investor, který vyrábí brzdová a palivová vedení pro všechny známé evropské značky automobilek, v první etapě investuje 500 milionů korun do výstavby nové haly a jejího vybavení výrobními technologiemi. Přibližně dvě stovky nových pracovních míst tak nabídne už v příštím roce. Investici v obdobném rozsahu plánuje společnost vynaložit i v dalších letech a do roku 2020 v Bystřici nad Pernštejnem dát práci přibližně 450 zaměstnanců na pozemcích o rozloze 80 tisíc metrů čtverečních. Už nyní Cooper Standard Automotive působí na Vysočině, v závodě ve Žďáře nad Sázavou zaměstnává bezmála tisíc pracovníků.


Návštěvu Kraje Vysočina zahájil dnes premiér Bohuslav Sobotka na 22. základně vrtulníkového letectva v Sedleci u Náměšti nad Oslavou, kde jednal o činnosti základny i o aktuálním stavu letecké techniky. Hejtman Jiří Běhounek i starosta Náměště nad Oslavou Vladimír Měrka si pochvalovali spolupráci a soužití základny s okolím. „Základna významně přispívá k socioekonomickému rozvoji regionu,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek.


Pracovní den v Kraji Vysočina zakončí na hradě Pernštejn, kde bude za účasti ministra kultury Daniela Hermana a zástupců Národního památkového ústavu hlavním tématem podpora kultury a kulturních památek. 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 26.7.2016 / 26.7.2016

Počet návštěv: 6957
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek