Kontakty

Ministerstvo dopravy ČR
Ing. Luděk Sosna, Ph.D.
Ředitel odboru strategie
e-mai: ludek.sosna@mdcr.cr 

Ing. Jindřich Kušnír
Odbor drah, železniční a kombinované dopravy
Tel.: 225 131 361, e-mail: jindrich.kusnir@mdcr.cz

Správa železniční dopravní cesty
Bc. Marek Binko
Ředitel odboru strategie
Tel.: 972 235 430, e-mail: binko@szdc.cz 

Ing. Jan Šulc
Odbor strategie, oddělení koncepce
Tel.: 972 235 366, e-mail: sulcJa@szdc.cz

Mgr. Jakub Ptačinský
Tiskový mluvčí
Tel.: 722 177 052, e-mail: ptacinsky@szdc.cz

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT


 

Jak se žije ve Zdravé škole?

Veletrh zdraví
Veletrh zdraví. Spojení slov, za kterým se v případě ZŠ Otokara Březiny v Jihlavě skrývá den plný zajímavých aktivit spojených nejen se zdravým životním stylem, ale také s prezentací nových zkušeností, pohodového prostředí pro žáky, výsledků vlastní práce žáků a pedagogů a sebepoznáním. Letošní Veletrh zdraví nesoucí se v duchu pohádkového motta Solit či nesolit? navštívila na pozvání ředitele školy Pavla Říhy i radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

„Základní školy, především ty patřící do skupiny Zdravých škol podporovaných Krajem Vysočina nabízí svým žákům velkou přidanou hodnotu. Děti se zde, stejně jako jinde, naučí číst, psát a povinnou látku základní školy. Přidanou hodnotou je práce s jejich přirozeností, umění organizovat jim volný čas podle jejich osobních potřeb, nabídnout jim pestrou škálu aktivit. A to na této škole umí,“ pochválila vedení školy Jana Fialová.

 

Řečnická otázka solit či nesolit? byla autory projektu položena záměrně. I vedení školy řeší, zda nabídka aktivit na základní škole odpovídá tomu, co je tato specifická cílová skupina schopna přijmout. Je roční objem projektů, seminářů, výletů a prezentací pro veřejnost a rodiče úměrný zájmu žáků a jejich rodin, kde je optimální míra? Bez ohledu na odpověď je zřejmé, že celoroční program aktivit ZŠ Otokara Březiny v Jihlavě „bobtná“ a zatím není důvod na tom cokoli měnit. Spokojení jsou žáci, pedagogové i jejich rodiče.

 

Na území Kraje Vysočina je v současné době evidováno 44 Zdravých škol. Kraj Vysočina mezi ně ročně rozdělí 1,5 miliónu korun na aktivity spojené s podporou zdravého životního stylu. Školy zapojené v této síti preferují týmovou spolupráci, užívají metody vedoucí k optimálnímu vývoje a rozvoji jedince – žáka, učitele i rodiče.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.10.2014 / 23.10.2014

Počet návštěv: 11578
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies