Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Jak se žije ve Zdravé škole?

Veletrh zdraví
Veletrh zdraví. Spojení slov, za kterým se v případě ZŠ Otokara Březiny v Jihlavě skrývá den plný zajímavých aktivit spojených nejen se zdravým životním stylem, ale také s prezentací nových zkušeností, pohodového prostředí pro žáky, výsledků vlastní práce žáků a pedagogů a sebepoznáním. Letošní Veletrh zdraví nesoucí se v duchu pohádkového motta Solit či nesolit? navštívila na pozvání ředitele školy Pavla Říhy i radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

„Základní školy, především ty patřící do skupiny Zdravých škol podporovaných Krajem Vysočina nabízí svým žákům velkou přidanou hodnotu. Děti se zde, stejně jako jinde, naučí číst, psát a povinnou látku základní školy. Přidanou hodnotou je práce s jejich přirozeností, umění organizovat jim volný čas podle jejich osobních potřeb, nabídnout jim pestrou škálu aktivit. A to na této škole umí,“ pochválila vedení školy Jana Fialová.

 

Řečnická otázka solit či nesolit? byla autory projektu položena záměrně. I vedení školy řeší, zda nabídka aktivit na základní škole odpovídá tomu, co je tato specifická cílová skupina schopna přijmout. Je roční objem projektů, seminářů, výletů a prezentací pro veřejnost a rodiče úměrný zájmu žáků a jejich rodin, kde je optimální míra? Bez ohledu na odpověď je zřejmé, že celoroční program aktivit ZŠ Otokara Březiny v Jihlavě „bobtná“ a zatím není důvod na tom cokoli měnit. Spokojení jsou žáci, pedagogové i jejich rodiče.

 

Na území Kraje Vysočina je v současné době evidováno 44 Zdravých škol. Kraj Vysočina mezi ně ročně rozdělí 1,5 miliónu korun na aktivity spojené s podporou zdravého životního stylu. Školy zapojené v této síti preferují týmovou spolupráci, užívají metody vedoucí k optimálnímu vývoje a rozvoji jedince – žáka, učitele i rodiče.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Jak se žije ve Zdravé škole?
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.10.2014 / 23.10.2014

Počet návštěv: 9523
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek