Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Září


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Letošní oslavy Svátku seniorů úspěšně za námi

Letošní oslavy Svátku seniorů úspěšně za námi
Potřetí se letos na Vysočině slavil Svátek seniorů. Oslavy tentokrát proběhly v Jihlavě a Havlíčkově Brodě. „Cílem oslav je vyjádření společné úcty, která seniorům právem patří, jako vděk za jejich lásku, péči a práci pro společnost,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál. Svátek seniorů se již řadí k tradičním akcím, kterou zdobí přízeň veřejnosti. Jeho organizací kraj podporuje mezigenerační soužití.
 

 
 

Jihlavské oslavy svátku byly součástí Dne s Krajem Vysočina. Pro dříve narozené zahrála dechová kapela Vysočinka. Součástí programu bylo také představení základů první pomoci, záchrany života a správného chování v mimořádných situacích.

 

V neděli 28. září pokračovaly oslavy Svátku seniorů na havlíčkobrodském náměstí. V nabitém programu vystoupili televizní hlasatelka Marie Tomsová, komik a muzikant Ivan Mládek s kapelou, operní pěvec Jakub Pustina či dechová skupina Rebelka. Na podiu se představily také místní umělecké soubory. Cestu si na Havlíčkovo náměstí našlo více než šest stovek návštěvníků.

 

„Tento svátek je nejen příležitostí jak zdůraznit vřelé vztahy dětí k vlastním prarodičům, ale zároveň také představuje příležitost pro naplňování myšlenky aktivního znovuzapojování seniorů do společenského dění,“ doplňuje radní Krčál.

 

Oslavy Svátku seniorů se konaly pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a krajského radního Petra Krčála. 

 

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Letošní oslavy Svátku seniorů úspěšně za námi
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.9.2014 / 29.9.2014

Počet návštěv: 7568
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek