Kontakty

Ministerstvo dopravy ČR
Ing. Luděk Sosna, Ph.D.
Ředitel odboru strategie
e-mai: ludek.sosna@mdcr.cr 

Ing. Jindřich Kušnír
Odbor drah, železniční a kombinované dopravy
Tel.: 225 131 361, e-mail: jindrich.kusnir@mdcr.cz

Správa železniční dopravní cesty
Bc. Marek Binko
Ředitel odboru strategie
Tel.: 972 235 430, e-mail: binko@szdc.cz 

Ing. Jan Šulc
Odbor strategie, oddělení koncepce
Tel.: 972 235 366, e-mail: sulcJa@szdc.cz

Mgr. Jakub Ptačinský
Tiskový mluvčí
Tel.: 722 177 052, e-mail: ptacinsky@szdc.cz

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT


 

Kraj zahajuje stavbu nového bydlení pro klienty Domova Jeřabina Těchobuz

Domov Jeřabina
Dva nové domky pro dvanáct nájemníků vyrostou do roka v okrajové části Humpolce. Nový domov zde najdou klienti Domova Jeřabina. Místo pro stavbu v okrajové části Humpolce bylo dnes slavnostně označeno položeným základním kamenem a symbolickým založením podpůrné zdi ze speciálních adresných cihel. V rámci projektu Transformace ústavů sociální péče bude pro Domov Jeřabina vybudováno v pěti vybraných městech okresu Pelhřimov celkem deset speciálních obytných domků a dvě budovy administrativní a terapeutické, které do konce roku 2015 postupně začne využívat sedm desítek současných klientů.
 

 
 

Základní kámen pro nové bydlení pořizované Krajem Vysočina v rámci projektu Transformace Ústavu sociální péče Těchobuz II (dále jen Domov Jeřabina) byl v Humpolci položen 18. července 2014. V lokalitě Čejovská v blízkosti Dusilovského rybníka do konce května příštího roku vyrostou hned dva domky v hodnotě více než 12 miliónů korun. V samostatných domácnostech zde najde nový domov první dvanáctka klientů, kteří budou postupně integrováni do běžného života města. V rámci transformace Domova Jeřabina budou další dvě domácnosti pro bydlení a zázemí pro denní programy postaveny v Počátkách, stejný počet domácností vznikne také v Cetorazi. Jedna obytná stavba se chystá v Novém Rychnově. V Pelhřimově kromě tří objektů pro bydlení počítá Kraj Vysočina s vybudováním denního stacionáře a sídla vedení transformovaného Domova Jeřabina, v Horní cerekvi bude nově postaveno 2x bydlení a budova terapie. Transformace ÚSPMP Těchobuz bude kompletně dokončena na podzim roku 2015. „Po dokončení transformace ÚSPMP Těchobuz předpokládáme postupné opuštění objektu zámku v Těchobuzi. O jeho dalším využití zatím není rozhodnuto,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

 

Proces transformace sociálních služeb nastartoval Kraj Vysočina v roce 2007. Týká se tří krajských sociálních ústavů. Vedle ÚSPMP Těchobuz jde dále o ÚSP Jinošov, pro které kraj vybuduje 11 domků pro bydlení a ÚSP Křižanov, kde kraj připravuje 9 objektů. Celkem čeká stěhování více než dvě stovky klientů. Definitivní tečku za investičními aktivitami transformace v rámci právě probíhajícího programovacího období plánuje Kraj Vysočina udělat do konce  roku 2015.

 

Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj a z rozpočtu Kraje Vysočina.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.7.2014 / 18.7.2014

Počet návštěv: 11531
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies