Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Návštěva partnera v Dolním Rakousku. Rodinné pasy vystřídal Senior pas

Návštěva partnera v Dolním Rakousku. Rodinné pasy vystřídal Senior pas
Radní Kraje Vysočina Petr Krčál společně s vedoucí odboru sociálních věcí krajského úřadu Věrou Švarcovou navštívili v závěru minulého týdne hlavní město Dolního Rakouska St. Pölten. Účastnili se tu partnerské schůzky a za Kraj Vysočina vystoupili na konferenci „Rodina jako cílová skupina v ekonomice“.
 

 
 

Kraj Vysočina již takřka půl roku spolupracuje s Dolním Rakouskem na propojení aktivní seniorské politiky v rámci projektu Senior plus. Dosavadní výsledek? Více než šest tisíc seniorů na Vysočině si požádalo o svůj Senior pas. Kraj tak úspěšně navazuje na přeshraniční spolupráci, kterou zastřešoval projekt „Propojení systému Rodinných pasů v Kraji Vysočina se systémem NO Familienpass v Dolním Rakousku“.

 

„Společná spolupráce vede ke správnému zacílení podpory. Do budoucna není vyloučeno, že stejně jako majitelé Rodinných pasů budou moci i senioři čerpat výhody u sousedů v Dolním Rakousku,“ vysvětluje radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

 

Podpora seniorů u našich sousedů spočívá například v úhradě části úrazového pojištění, organizaci workshopů, kurzů vzdělávání, či slevě v rámci hromadné dopravy. „Je podporován aktivní seniorský přístup,“ popisuje radní Krčál. 

 

Podobně jsou v Dolním Rakousku zohledňovány potřeby jednotlivých rodin. Konference, na níž zhodnotil radní Krčál přeshraniční spolupráci, byla zároveň malou oslavou.  Je to již 30 let, kdy byly Rodinné pasy coby podpora rodin v Dolním Rakousku uzákoněny.  „Osmdesát procent držitelů považuje Rodinný pas za úžasnou věc. Nejde o podporu určité skupiny lidí, ale všech rodin,“ poznamenal vedoucí oddělení rodiny Úřadu dolnorakouské zemské vlády Peter Pitzinger.

 

V současnosti má v Dolním Rakousku více než 170 tisíc rodin svůj pas. Po vzoru Kraje Vysočina se do obdobného projektu nově zapojili Trnavský a Bratislavský samosprávný kraj a rakouská spolková země Burgenland.

 

 

  • Marek Homolka, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 813, e-mail: homolka.m@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Návštěva partnera v Dolním Rakousku. Rodinné pasy vystřídal Senior pas
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.1.2013 / 29.1.2013

Počet návštěv: 14134
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek