Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Značka Vysočina regionální produkt má pět nových držitelů

Regionální značkou Vysočiny může označovat své výrobky dalších pět producentů
Bylinné směsi, ovocný mošt, uzenářské výrobky, med a včelí výrobky, ale také kraslice a vánoční ozdoby byly přidány na seznam produktů oceněných značkou VYSOČINA regionální produkt.
 

 
 

Konkrétně mezi pětici nově oceněných výrobců patří Řeznictví a uzenářství Malec z Velkého Meziříčí, které získalo značku pro Meziříčské uzeniny a zabíjačkové speciality. Jedná se o rodinnou firmu, která dodává jak maso, tak i uzenářské výrobky, z nichž za zmínku stojí například debrecínské párky, špekáčky, točený salám, tlačenka, šunkový salám nebo šunka.

 

Petr Procházka byl oceněn za Ovocný mošt z Telče, stoprocentní jablečnou a hruškovou šťávu, která je k dostání v moderním balení Bag in box.

 

Kromě pastovaného medu nabízí Včelí farma Nosek také Eliščiny medové placičky s dvacetiprocentním obsahem domácího medu.

 

Z čistého prostředí luk a lesů na Vysočině vzešly také Cílené bylinné směsi z Bylin Nový svět. Originální, pečlivě balené směsi obsahují převážně byliny, které pomáhají při úlevě od potíží a bolestí.

 

Skupinu potravin a léčivých čajů doplňují ukázky tvořivé aktivity členek Komunitní školy „Krok za krokem“, které se ve svém volném čase věnují různým rukodělným činnostem. Regionální značku získaly jejich autorské kraslice, pomlázky a vánoční ozdoby.

 

Certifikační komise potvrdila i obnovu osmi certifikátů, jimž skončilo dvouleté období platnosti. Předsedkyně komise Marie Černá závěrem informovala i o připravovaných aktivitách, které jsou založeny na výměně zkušeností s našimi rakouskými sousedy a v budoucnu by měly směřovat k cílené podpoře odbytu produktů se značkou VYSOČINA regionální produkt.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.7.2012 / 27.7.2012

Počet návštěv: 17703
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies