Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Komentář hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka: Centralizovat či necentralizovat krajské zdravotnictví?

Komentář hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka: Centralizovat či necetralizovat krajské zdravotnictví
V minulém týdnu se v regionálním tisku objevily předvolební úvahy některých nových i zkušenějších volebních kandidátů. Nepřijde mi vhodné komentovat v tuto chvíli lokální předvolební sliby politických stran, zvláště když by jejich realizace měla hluboký dopad do rozpočtu kraje Vysočina.
 

 
 

Živelná centralizace veškeré specializované zdravotnické péče do krajského města je s největší pravděpodobností prosta jakéhokoli předchozího rozboru historicky nastavených závazků z dob minulého vedení kraje. Stovky milionů z evropských fondů a další z krajské pokladny na modernizace všech nemocnic byly pro veřejnost, ale především pro samotné zaměstnance nemocnic signálem, že jejich zřizovatel (kraj Vysočina) má zájem v nich i nadále poskytovat plnohodnotnou zdravotní péči, nikoli z nich za pět let udělat polikliniky s pevnou otevírací dobou.

 

Chybějící představa některých kandidátů do blížících se voleb, kde vzít zhruba miliardu korun na realizaci centralizace zdravotní péče do jednoho místa na Vysočině, mě utvrzuje v tom, že skutečně ještě nenastala doba na prudkou změnu v organizaci krajských nemocnic. Neříkám však, že k ní nikdy nemůže dojít. Pouze by jí měla předcházet rozumně, lidsky a klidně vedená diskuze prvořadě v odborné rovině a poté také s účastí veřejnosti - nejen té jihlavské, ale v rámci celého kraje.

 

Považuji za důležité ujistit občany ostatních měst a obcí regionu, že cílem zřizovatele nemocnic, kterým je kraj Vysočina - NIKOLI krajské město Jihlava, je zajistit dostupnou nemocniční i přednemocniční péči pro VŠECHNY občany Vysočiny. Odpovídající zdravotní péče pro všechny občany je trvale a intenzivně diskutována a kraj je připraven reagovat na vývojové trendy moderní medicíny. Máme pět nemocnic a v každé z nich postupně krystalizuje konkrétní odbornost.

 

MUDr. Jiří Běhounek

hejtman Vysočiny

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.9.2010 / 22.9.2010

Počet návštěv: 20540
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies