Cesta: Titulní stránka > Vladimír Novotný - 2. náměstek hejtmana


 

Aktuálně s radním - prosinec 2008

 

 
 

Konec roku je v každé obci, městě a nakonec i kraji vždy ve znamení rozpočtu. Uzavírá se rok hospodaření, připravuje se rozpočet na rok příští.
Ono to s takovou krajskou kasou není moc složité. Kraj zhruba ví, kolik peněz dostane z vybraných daní, kolik může čekat z vlastní činnosti, a také umí odhadnout, jaká jej čekají vydání. Rozpočet nastaví stejně, jako se to dělá doma – můžeme utratit tolik peněz, kolik máme.
Složitější je to jen s tím odhadováním množství peněz, které dostaneme. Daně vybírá stát a krajům a obcím pak část věnuje. Můžeme se tedy spolehnout na odhady ministerstva financí, anebo také přihlédnout k vlastní hlavě. Myslím, že ta druhá možnost je správně. Je tře- ba si otevřeně říci, že tučná léta skončila. Poměrně slušně fungující ekonomika (nastartovaná díky vládám sociál- ní demokracie) se nezadržitelně dostává do krize, která kromě problémů pro každého z nás bude znamenat také logicky menší objem daní, které stát získá. Příjmy rozpočtu pro příští rok jsme tedy odhadli tak, aby odpo- vídaly realitě, nikoliv přehnaným očekáváním ministerstva. Naopak výdaje jsou buď stejné, anebo rostou – kraj musí platit domovy důchodců, školy i nemocnice. Nemůže je nechat na holičkách.
Je tedy dobré si na rovinu říci, že letos udržíme mírně přebytkový rozpočet a v příštích letech budeme muset být hodně dobrými hospodáři, abychom v prostředí hospodářské krize s penězi vyšli.
Jsem ale optimistou. Kraj řídí fundovaní odborníci a ti to dokážou.

 

Vladimír Novotný
náměstek hejtmana

 
 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 4.2.2009 / 4.2.2009

Počet návštěv: 42045
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies