Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Vilibald Prokop a Lucie Mašková jsou mistry České republiky v rokenrolu

rokenrol
Pozvání do sídla Kraje Vysočina od náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Jany Fischerové tento týden přijali vynikající sportovci Lucie Mašková a Vilibald Prokop z klubu Elvis Jihlava. Před pár týdny se stali hrdými držiteli titulu mistr České republiky nejvyšší kategorie v párovém rokenrolu. Před úspěšnou sportovní dvojicí je nyní příprava na podzimní Letenský pohár v Praze a pak těsně před koncem roku vrchol sezóny – Mistrovství světa ve francouzském Lyonu.
 

 
 

Sympatická a velice charismatická dvojice spolu tančí déle než dva roky, mezi sportovní elitu se dostali každý s zvlášť, tedy s jiným sportovním partnerem. Lucka už si na mistrovský titul jednou sáhla, bylo to v roce 2010, pro Vilibalda je to první nejvyšší úspěch v pohárové soutěži nejvyšší kategorie A. Oba však mají na svých účtech celou řadu dalších domácích i zahraničních úspěchů. Jejich jména se pravidelně objevují ve sportovním zpravodajství ve spojení s rokenrolovými úspěchy.

 

„Letos jsme mistrovství ve své kategorii vyhráli se sestavou Lucky, upravila svou původní mistrovskou sestavu, vybrali jsme novou hudbu. Při sestavování jsme si vyšli vstříc, nic nechceme lámat přes hranu, hledáme takové kombinace, které nás baví, víme, že je předvedeme perfektně a hlavně si je užijeme,“ říká Vilibald Prokop, který letošní sportovní sezónu jihlavského klubu Elvis označil za historicky nejúspěšnější. Mistrovský titul se totiž letos podařilo vybojovat také jeho oddílovým kolegům v žákovské kategorii a formaci párů.

 

Lucka i Vilibald nyní sledují Světové hry ve Wroclawi, kde je český akrobatický rock and roll zastoupen dvojicí Lenka Richtrová a Marek Divoký. To, že není jejich sportovní disciplína na seznamu olympijských her je mrzí.

 

Dlouhou diskuzi hosté vedli s náměstkyní hejtmana Kraje Vysočina Janou Fischerovou na téma děti a sport. Vilibald a příležitostně i Lucie trénují mladé začínající naděje. I oni mají v klubu velice nadějné děti, které mají o sport zájem a jsou podporovány svými rodinami. Je jich však stále méně a méně a jejich zájem je třeba stále náročnější získat. Oba vrcholoví sportovci velice ocenili možnost čerpat finanční podporu Kraje Vysočina při účasti na mistrovských sportovních podnicích. Získat finanční prostředky na celoroční reprezentaci je pro sportovce často velice náročná „disciplína“.  

 

Lucii i Vilibaldovi přejeme ještě dlouhou sportovní kariéru a držíme palce na Mistrovství světa ve Francii.

 

rokenrolrokenrolrokenrol

  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.7.2017 / 26.7.2017

Počet návštěv: 7238
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek