Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Vernisáž putovní výstavy o Zakarpatské Ukrajině

Včera začala v sídle kraje Vysočina v Jihlavě putovní výstava fotografií Zakarpatské Ukrajiny. Čtyři mladí lidé svými fotografiemi dokumentují měsíční pobyt v našem partnerském regionu. Výstava potrvá až do 12. února, poté se celý komplet přesune do dalších měst na Vysočině. Výstava bude kromě Jihlavy ke shlédnutí také v Havlíčkově Brodě, Chotěboři, v květnu v Humpolci, v červnu v Telči a později i v dalších městech.
 

 
 

„K vidění je výstavní set osmnácti panelů, na kterých jsme se snažili prostřednictvím více než sta černobílých i barevných fotografií s komentáři přiblížit lidem z Vysočiny jejich partnerský region na Ukrajině – Zakarpatí. Naše výstava by neměla být chápána jako jediný, definitivní a objektivní obraz Zakarpatské oblasti. Chceme ukázat, jak tenhle krásný kousek země zapůsobil na nás – na čtyři studenty, čeho jsme si všímali, co nám přišlo zajímavé a důležité. Zvu Vás na prohlídku Zakarpatí našima očima,“ uvedl Matěj Man, autor barevné části výstavy.

 

Výstavu svým projevem zahájil Tomáš Škaryd, radní pro oblast kultury a cestovního ruchu kraje Vysočina. Miloš Vystrčil, člen Zastupitelstva kraje Vysočina pohovořil o začátcích spolupráce Vysočiny a Zakarpatí, o významu a přínosu tohoto partnerství. Vernisáže se zúčastnili také zastupitel Drahoslav Oulehla a členové Stálé konference Pavel Šlechtický a Josef Nedvěd. Na úvodní slova navázala beseda s autory výstavy.

 

Projekt studentů byl spolufinancován z programu Make a Connection – Připoj se, resp. ze společného programu Nadace rozvoje občanské společnosti a společnosti Nokia, za podpory Nadace Vodafone Česká republika, města Chotěboř, street shopu Tritone a kraje Vysočina.

 

 

  • Kateřina Nedvědová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad kraje Vysočina

    tel.: 564 602 152, e-mail: nedvedova.k@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.1.2010 / 22.1.2010

Počet návštěv: 26073
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies