Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Veřejně přístupný internet III

 

 
 

Veřejně přístupný internet III

 

Cílem programu je zvýšení dostupnosti internetu a základní telekomunikační infrastruktury pro širokou veřejnost s důrazem na vysokorychlostní připojení (přístupová rychlost větší než 256 kilobitů za sekundu).

 

Podpořeny budou nejen projekty obcí, ale i projekty řešící dlouhodobou absenci přístupových bodů ve veřejně přístupných budovách jako nemocnice, nádraží, hotely nebo restaurace, dále projekty knihoven a dalších institucí umožňujících přístup veřejnosti k internetu.

 

Účelem poskytovaných finančních prostředků je zajistit spolufinancování při zvyšování míry přístupnosti internetu pro širokou veřejnost. Nabídka veřejně přístupného internetu je v současné době většinou omezena na internetové kavárny (ve větších městech) a veřejně přístupné knihovny.

 

Veřejným internetem rozumíme veřejně přístupné místo vybavené odpovídajícím technickým zařízením pro přístup k internetu. Nejčastěji se jedná o:

·       informační kiosky umístěné na veřejně přístupných místech, služby mohou být kombinované (placené i bezplatné); přínosné je jednoduché ovládání dotekem; využití kiosku může snížit počet pracovníků, kteří by jinak poskytovali informace, které mohou být obsaženy v informačním systému; vhodným umístěním kiosku lze docílit jeho celodenní dostupnost i mimo pracovní dobu.

·       internetové kavárny, kluby, informační centra, která uživatelům poskytují volný přístup k internetu na komerční bázi, většinou bez odborné pomoci. Většinou se nacházejí ve větších městech a turisticky atraktivních lokalitách.

·       počítač umístěný a zpřístupněný na obecním úřadě v dané obci. Často spojeno se sníženou dostupností a omezenou provozní dobou a často s nižší kvalitou připojení.

·       veřejně přístupné knihovny poskytují  volný přístup k internetu bezplatně nebo maximálně za cenu odpovídající vynaloženým nákladům. Pracovníci knihovny by měli poskytnout kvalifikovanou asistenci, typická je orientace služeb zaměřená na vzdělávání, předávání kulturního dědictví, poskytování služeb veřejné i státní správy a využití tištěných i elektronických zdrojů. V případě knihoven je vhodné kombinovat příspěvek z FV s projektem MIČR Internetizace knihoven.

·       další - autobusová nebo vlaková nádraží, pošta, hotel, nemocnice a další veřejně přístupné instituce popř. technická řešení jako jsou WiFi Hotspoty nebo zápůjčky technických prostředků pro připojení k internetu v dané instituci nebo místě.

 

·     Mezi přijatelné výdaje (náklady), které jsou financovatelné pouze z vlastního podílu žadatele, patří:

o        Jiné SW produkty než operační systém (Antivir, Office, …)

o        HW periferie – tiskárna, skener, webová kamera, …

o        Registrace domény, vytvoření WWW stránky nebo služby

·     Mezi přijatelné výdaje (náklady), které jsou financovatelné z Fondu Vysočiny i vlastního podílu žadatele, patří:

o        Základní HW – modem, síťová karta, informační kiosek, osobní PC nebo notebook a výdaje na jeho zprovoznění (tzn. instalace nebo doprava od prodejce na místo instalace, pokud však není doprava součástí bezplatných služeb prodejce). Musí přímo souviset s projektem.

o        SW – operační systém a jeho zprovoznění (nejlépe OEM), systém správy popř. dohledu sítě a síťových komponent, autorizační SW a jakýkoliv OEM software.

o        Poplatek za zřízení připojení k internetu (jednorázové instalační poplatky v ceně běžné v daném místě)

o        Základní aktivní a pasivní prvky datových sítí a síťové rozvody

 

Uzávěrka příjmu žádostí – 6. listopadu 2006.

Podrobnější informace o programu a formulář žádosti naleznete na adrese http://www.kr-vysocina.cz/www/fondvysociny.

 
 
Zodpovídá: Ing. Táňa Mrázková
Vytvořeno / změněno: 3.10.2006 / 3.10.2006 | Zveřejnit od: 3.10.2006
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 24545
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek