Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu


 

Veřejná doprava Vysočiny: Na Žďársku půjde od září platit jízdné v autobusech bezhotovostně

Veřejná doprava Vysočiny: Na Žďársku půjde od září platit jízdné v autobusech bezhotovostně
Ve spolupráci s dopravcem ZDAR, a.s. nabídne Kraj Vysočina cestujícím od 1. září 2020 možnost platit jízdné v autobusech platební kartou. Dopravce, který ročně přepraví cca čtvrtinu všech cestujících linkovou dopravou v rámci Veřejné dopravy Vysočiny je prvním, který tuto službu nabídne na všech svých krajem dotovaných linkových autobusových spojích. „Jedná se o platbu bezkontaktní, tedy platbu, která nevyžaduje ověření PIN kódu. Stejná praxe je odzkoušena a plnohodnotně funguje u dopravních systémů některých krajů,“ uvedl Pavel Bartoš z krajského odboru dopravy a silničního hospodářství.
 

 
 

Cestující v autobusech společnosti ZDAR, a.s. mohou využít k bezkontaktní platbě jednorázové jízdenky nejen karty, ale i bezkontaktní nálepku nebo chytrý telefon. Díky nabídnuté platební alternativě nebude muset cestující hledat drobné a očekává se, že dojde ke zrychlení odbavování většího počtu nastupujících.

 

Dopravce ZDAR, a.s. je prvním smluvním partnerem Kraje Vysočina zajišťujícím veřejnou službu, který odbavovací systém na své náklady instaloval. Ještě před spuštěním, ale především v prvních týdnech provozu bude nový alternativní systém úhrady testován a v rámci EOC VDV (elektronického odbavování cestujících VDV) bude následně rozšířen na ostatní dopravce společně s možností předplatného, koupě přes internet atd. O dalších fázích rozvoje systému integrace Veřejné dopravy Vysočiny budou cestující informováni. 


Bezhotovostně mohli jízdné platit na Vysočině zatím jen cestující drážní dopravou, a to nejen v pokladnách, ale i přímo ve vlaku.


 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Veřejná doprava Vysočiny: Na Žďársku půjde od září platit jízdné v autobusech bezhotovostně
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.8.2020 / 19.8.2020

Počet návštěv: 1732
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek