Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2010 > Březen


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

„Věnuj mobil“ vyzývá kraj

Na rozvoj sběru použitých elektrozařízení se druhým rokem zaměřuje společný projekt kraje Vysočina s provozovatelem kolektivního systému zpětného odběru elektrozařízení společností ASEKOL s.r.o.
 

 
 

V letošním roce získají další města, městyse a obce přístřešky na skladování elektrozařízení, tzv. E-domky i klecové a stacionární kontejnery na drobné elektro. Opakovat se bude dílčí doplňková soutěž v soutěži obcí „My třídíme nejlépe“ ve výtěžnosti zpětného odběru elektrozařízení pro obce zapojené do systému Asekol.

 

Novinkou je akce s názvem Věnuj mobil. Zdeněk Ryšavý, radní pro životní prostředí, vysvětlil její podstatu: „Obyvatelé kraje obdrží jako přílohu krajských novin speciální obálky, pomocí kterých se budou moci zbavit svých nefunkčních či zastaralých telefonů a přitom si zasoutěžit a podpořit dobrou věc.“ Společnost Asekol totiž u zaslaných telefonů zajistí ověření funkčnosti a poté je spolu s příslušenstvím poskytnou sdružení Pěstounské rodiny kraje Vysočina pro adoptované děti a děti v pěstounské péči.

 

Součástí společného projektu jsou i venkovní akce a tématická výstava o zpětném odběru elektrozařízení, která je plánovaná na podzim v prostorách krajského úřadu. „Věřím, že projekt přispěje k udržení předních pozic, které kraj Vysočina ve sběru elektrozařízení v rámci České republiky drží,“ uzavřel Zdeněk Ryšavý.

 

  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí
    Krajský úřad kraje Vysočina
    mail: navratilova.e@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • „Věnuj mobil“ vyzývá kraj
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.3.2010 / 30.3.2010

Počet návštěv: 26854
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek