Cesta: Titulní stránka > Tiskoviny kraje > Publikace Edice Vysočiny


 

Veletrh vysokoškolských zkušeností na Vysočině!

Veletrh vysokoškolských zkušeností je setkání vysokoškolských studentů s budoucími maturanty. Uskuteční se 4. prosince 2009 v sídle kraje Vysočina v Jihlavě. Setkání je určeno především studentům čtvrtých ročníků všech typů středních škol, kteří se chtějí dozvědět více o studiu na vysoké škole i něco přímo od „vysokoškoláků“. Na Vysočině se bude konat úplně poprvé.
 

 
 

„Inspirací byl pro nás Veletrh vzdělávání Gaudeaumus v Brně. Ten nabízí široké spektrum nabídek vysokého školství jak v tuzemsku, tak v zahraničí. Je to velice cenný a dobrý zdroj informací o studijních oborech, které se dají studovat u nás i za hranicemi, podmínkách přijímacího řízení, počtu přijatých studentů atd. Přesto mu chybí opačná strana pohledu, a to pohled samotných vysokoškolských studentů na jednotlivé obory, fakulty atd. Na tento úhel pohledu se zaměříme,“ uvedla Alena Mikulíková z krajského odboru školství, mládeže a sportu. Na akci se budou podílet i členové Sdružení na podporu mezinárodního přátelství „Slunce“, o. s., kteří s myšlenkou uspořádat podobnou akci na krajský úřad přišli.

 

Veletrh nabídne maturantům možnost zeptat se přímo studentů z vysokých škol na vše, co je zajímá o studiu na VŠ, a to formou osobního neformálního rozhovoru se samotnými studenty. V tuto chvíli jsou osloveni a svou účast přislíbili studenti z více než 25 fakult největších tuzemských vysokých škol.

 

„Domníváme se, že Veletrh vysokoškolských zkušeností by mohl být další možností pro budoucí absolventy středních škol urovnat si všechny informace, které výběru vysoké školy předcházejí,“ doplnila Alena Milkulíková.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.11.2009 / 4.11.2009

Počet návštěv: 6735
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek